„Co k tomu říct, podali jsme velmi slaboučký výkon a vše, na co jsme se celý týden připravovali, jsme absolutně nedokázali splnit. Jsem zklamaný z výkonu i přístupu hráčů. Budeme si muset sednout a rozebrat to, protože takhle by to dál nešlo," zlobil se kouč Ústí Lukáš Přerost po ostudě, kterou jeho svěřenci předvedli. „Přesně tohle slovo mě napadlo hned po utkání. Předvedli jsme tady opravdu ostudný výkon, přitom jsme dobře věděli, že domácí budou chtít napravit dojem z posledního nezvládnutého zápasu," kroutil hlavou.

Arma přitom odjela do Slezska o den dříve, nechtěla nic podcenit. Už na dálnici však přišly první komplikace, když autobusu, který ústecké hráče vezl, praskla pneumatika. A jako by právě tato událost byla předzvěstí pozdějšího dění na hřišti. Ústečané vůbec nezvládli začátek zápasu a už v 8. minutě prohrávali 0:2.

„Jestliže si řekneme, že si musíme dát pozor na standardky soupeře a nakopávané míče za obranu a dostaneme z toho dva góly za osm minut, tak je něco špatně. Za stavu 2:0 jsme sice převzali iniciativu a měli čtyři stoprocentní šance, ty jsme ale neproměnili a v nastaveném čase přišel třetí gól a bylo po zápase," přiznal Přerost.

Ve druhé půli sice snížil z penalty Jursa, ale pak už byla k vidění exhibice domácích. „Snažili jsme se s výsledkem něco udělat a otevřeli hru. A Karviná nás za to trestala. Co mě ale nejvíce mrzí, že tým nepracoval poctivě, zklamal mě přístup hráčů, příště určitě uděláme změny v sestavě," dodal kouč Army.

Karviná – FK Ústí nad Labem 6:1 (3:0)

Branky: 4. Mikula, 8. Svatonský, 45. Mišinský, 75. Hottek, 77. Vladavič z PK, 88. Pavelka – 58. Jursa z PK. Rozhodčí: Jech – Kotalík, Vaňkát. ŽK: 1:2 (Mikula – Švec, Valenta). Diváci: 1533.

Karviná: Pindroch – Hoffmann, Mikula, Jovanovič, Knötig – Vaněk, Hottek – Svatonský (63. Fiala), Vladavič (78. Gonda), Eismann – Mišinský (46. Pavelka). Trenér: Mazura.

FK Ústí: Novák – Zeman, Valenta, Švec, Dvořák (71. Mujagič) – Moulis, Peterka (46. Vacek), Martykán, Jursa, Leibl (46. Benčík) – Smola. Trenér: Přerost.