Na umělé trávě na Městském stadionu v Ústí přivítaly Neštěmice, bojující o záchranu, ambiciózní celek Štětí. Ten se zatím drží na třetí příčce a jako loňský odpadlík z divize má letos úplně jiné ambice.

Na domácích fotbalistech šel znát v úvodních minutách respekt, zhruba od poloviny první půle se ale hra vyrovnala. Diváci však čekali na jakékoliv šance marně.

ZVONILA BŘEVNA

Druhý poločas už byl o něco záživnější, břevno trefil hlavou po standardní situaci Urbánszký, na druhé straně mohli už v nastavení rozhodnout o své výhře také hosté, i jim se ale po tečované střele postavila do cesty horní tyč.

Neštěmice dostaly ještě jednu šanci, v poslední minutě nastaveného času vypíchl Stukheil brankáři malou domů, z úhlu už ale nedokázal trefit branku a jeho střelu zastavila spojnice břevna a tyče. Rozhodnout tak musely penalty, které ovládlo Štětí.

„Kdyby mi před zápasem někdo řekl, že budeme mít bod, určitě bych ho bral. Vzhledem k závěru to ale beru tak, že jsme dva body ztratili,“ zhodnotil zápas trenér Neštěmic Martin Beran, jemuž chybělo kvůli zranění trio opor, konkrétně Martínek, Memeti a Vlasák.

BRNÁ JE V SEMIFINÁLE

Radostnější víkend prožili fotbalisté Brné. Ti nastoupili v Modré nejen k zápasu krajského přeboru, utkání bylo zároveň sloučeno se čtvrtfinále krajského poháru. Na těžkém terénu se hrál vyrovnaný duel, který rozhodl po hodině hry z penalty Gajdarski.

„Hrálo se na hodně podmáčeném hřišti, oba týmy se s tím ale popasovaly výborně. Šlo o klasický remízový zápas, bylo jasné, že ho může rozhodnout jediný gól,“ hodnotil po zápase trenér Brné Milan Česlák. „Zapracovali jsme na bojovnosti a důrazu, což nám přineslo ovoce, přálo nám ale také štěstí,“ dodal.

Nejúspěšnější sportovec roku 2017. Vyhlášení ankety krajského kola.
FOTO: Překonala jsem sama sebe, ví královna ankety Baumrtová

Ačkoliv je Brná po roce znovu mezi nejlepšími čtyřmi celky poháru, Česlák si cení především tří bodů. „Ve vyrovnané tabulce jsou tři body důležité. Postup v poháru je bonus. Pro Brnou je to velký úspěch, na druhou stranu volných termínů je málo a je to další zápas navíc,“ uzavřel.

Brná přivítá v dalším kole Jílové, s nímž se utká také v semifinále poháru, zatím ale nejsou zprávy, že by se duel opět sloučil s pohárem.

Krajský přebor, 18. kolo: Neštěmice - Štětí 0:1 PK (0:0, 0:0, -2:4 pen)
Bez branek. Rozhodčí: Karrmann. ŽK: 4:2. Diváci: 80.
Neštěmice: Čermák - Hönl (77. Reischel), Klier, Procházka, Hrabánek - Barnat, Urbánszký, Wajshajtl (90. Lai), Maštalíř - Trekoval (83. Rába), Stukheil
Modrá - Brná 0:1 (0:0)
Branka: 61. Gajdarski (pen). Rozhodčí: Holec. ŽK: 6:4. Diváci: 120.
SK Brná: Satek - Prousek, Demčenko V., Seidl, Rakištenliev - Tabakov (71. Betka), Smetana, Gajdarski, Guth - Králík, Demčenko J.