V prvním dějství se přitom měli jeho svěřenci co ohánět, hosté přijeli s cílem bodovat a od začátku byli aktivní. „Dostávali se více do šancí, už v 5. minutě zahrozili ze standardky, ale gólman Čermák střelu k tyči vyrazil. I v dalším průběhu první půle byl soupeř nebezpečnější," uznal sportovně trenér domácích.

O přestávce pak hráčům připomněl, že hrají doma a měli by výrazně přidat na aktivitě. „Ve druhé půli jsme zlepšili pohyb a vstřelená branka nás nakopla. Soupeř byl stále více nervóznější a dostával karty. V 86. pak přišla červená a v nastaveném čase jsme přidali pojistku," těšilo kouče.

POCHVALA PRO OBRANU

Jeho tým tak po porážce 0:1 v Lounech konečně bodoval. „Start do soutěže mohl být i lepší, kdybychom v Lounech nedostali gól v závěru. Ale domácí byli lepší a mohli vyhrát i vyšším rozdílem. Jsme rádi za tři body a hlavně za to, že jsme se střelecky prosadili," povídal stratég Neštěmic.

Neštěmicím navíc v nové sezoně funguje obrana, když za 180 minut inkasoval jen jediný gól. „Obranu můžu zatím pochválit, stopeři jsou na sebe zvyklí a funguje to. Věřím, že už se naše hra bude jen zlepšovat," dodal Karel Hůla, jehož tým příště vyrazí do Horního Jiřetína. „Rozhodně tam nepojedeme se svěšenými hlavami, chceme bodovat!"

Neštěmice – Proboštov 2:0 (0:0) Branky: Lehký, Růžička. Rozhodčí: Fencl. ŽK: 2:6. ČK: 0:1 (Malý). Diváci: 150.
Neštěmice: Čermák – Stehlík, Holly, Hůla, Hrabánek – Netymach, Růžička, Křivan, Velek (68. Maštalíř) – Lehký (92. J. Reischel), Urbanszký (91. Duna).