Zatímco fotbalisté Střekova v rozstřelu na hřišti Horního Jiřetína uspěli, hráči Neštěmic se z Proboštova nakonec vrátili jen s jedním bodem.

Nejlepší jarní výkon nestačil

„Je to škoda, ve druhém poločase jsme předvedli asi nejlepší výkon v jarní části soutěže. Zaslouženě jsme vyrovnali a měli jsme i další šance. Nakonec byla ale ta remíza asi zasloužená," přiznal kormidelník Českého lva Tomáš Friedl.

Jeho svěřenci penalty v týdnu trénovali, přesto v nich neuspěli. „Říkali jsme si, že už na ně možná dojde, doposud jsme rozstřel nekopali ani jednou. Čermák dvě penalty chytil, ale my jsme třikrát neproměnili. Rozhodla až osmá série," prozradil trenér Neštěmic, jehož tým je šestý v tabulce.

Zajímavostí je, že rozhodující penaltu za Proboštov proměnil brankář Michal Račuk, který sám dvě penalty Neštěmic chytil a těsně před rozhodujícím momentem mu pomohlo břevno, které nastřelil Hönl.

To fotbalisté Střekova kopali penalty letos už počtvrté a poprvé v nich uspěli. I díky tomu přivezli dva bodíky z Horního Jiřetína.

První těžké body z venku

„Je to úspěch. Kluci makali a bojovali. Podmínky byly pro fotbal katastrofální, foukal silný vítr a pršelo. Jsou to naše první body s těžkým soupeřem, které jsme získali venku.

Začali jsme aktivně, Kolář v páté minutě po narážečce otevřel skóre. Ve druhém poločase jsme v závěru ubránili remízu a konečně uspěli i v pokutových kopech. V nich jsme se mohli spolehnout na gólmana Dvořáka, který nás podržel," chválil kouč Osady Petr Čítek a dodal: „Kluky musím pochválit, odmakali to. Příště máme doma Proboštov."

I Neštěmice se představí doma, jejich sokem bude Žatec. „Bude to těžký duel," předpovídá Tomáš Friedl.

Proboštov – Neštěmice 2:1 po PK (1:1) Branky: Blažek, rozh. penalta Račuk – Klier. Rozhodčí: Trojan. ŽK: 4:3. Diváci: 110.
Neštěmice: Čermák – Horvát, Klier, Hůla (43. Urbanszký), Hrabánek (77. Hönl) – Křivan (64. Stehlík), Holly – Paseka, Krok, Růžička – Martínek.
Horní Jiřetín – Střekov 2:3 po PK (1:1) Branky: Hlaváček 2 – Kolář, Bednář. Rozhodčí: Nedvěd. ŽK: 0:3. Diváci: 70.
Střekov: Dvořák – Kolář, Šindelář, Stárek, Tichý – Mikšovský, Šmíd, Novotný, Bubla (59. V. Bednář) – Řezníček, Satran.