Ústí n. L. – „Tááák jsme první no a cóóó," zpívali hráči Sebuzína ještě dlouho po konečném hvizdu. Na hřišti Tisé se jim v hitu 12. kola Okresního přeboru podařil husarský kousek. Rozjetý domácí tým, který v posledních zápasech drtil své soupeře rozdílem třídy, porazili 3:1 a vyhoupli se do čela tabulky.

11.11.2014

Fotbalisté Mojžíře B (pruhovaní) doma rozdrtili Skorotice 10:1.Foto: DENÍK/Rudolf Hoffmann

Sebuzín cestoval na půdu Tisé s vědomím, že má nejlepší obranu v soutěži. Podpořit ho navíc přijelo více než šest desítek fanoušků. „Vytvořili neskutečnou atmosféru, která nám dělala dvanáctého hráče. Moc jim za to děkujeme," řekl po utkání člen výboru TJ Sebuzín Zdeněk Kubát. V příštím kole se mohou hráči Sebuzína stál podzimními králi soutěže, stačí jim doma uhrát bod s Malečovem.

Dvanácté kolo soutěže ale nabídlo i další zajímavé výsledky. Na poslední místo tabulky klesly Skorotice, které ještě v poločase držely v Mojžíři nadějnou remízu 1:1. Ve druhé půli ale dostaly devět branek a odjely s debaklem.

2. třída – 12. kolo:

Valtířov – Chabařovice 3:4 (1:2). Branky: Jackel 2, Berjak z PK – Chrudimský 2 (1 z PK), Čisár, Kytka. Rozhodčí: Druga. ŽK: 2:3. Diváci: 50. Vyrovnané utkání, ve kterém byli hosté efektivnější v koncovce.

Tisá – Sebuzín 1:3 (0:0). Branky: Kudrman – Světlý, Schmidt, Ehl. Rozhodčí: Hovorka. ŽK: 1:1. Diváci: 200. V přímém souboji o čelo tabulky byli domácí sice fotbalovější, ale úspěch slavili důraznější a nadšeně hrající hosté.

Malečov – SKP Sever 4:1 (1:0). Branky: Hoskovec, T. Kůstka, Veselý, Cihlář – Auervek. Rozhodčí: Košťál. Bez karet. Diváci: 40. První poločas zápasu byl vyrovnaný, po přestávce ale domácí zvýšili na 2:0 a od té doby už hosty přehrávali.

V. Chvojno – M. Březno 1:3 (1:1). Branky: Jiří Limr – Pekař ml., Bude, Egrt. Rozhodčí: Stupka. ŽK: 1:6. ČK: 0:1 (Secký). Diváci: 50. Domácí neproměňovali šance a hosté je trestali z rychlých brejků.

Svádov – Povrly 4:3 (3:2). Branky: Nesvadba 2, Peterka, Vodehnal – K. Steklý 2, Z. Škoda. Rozhodčí: Vaverka. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Domácí měli více ze hry i více brankových příležitostí a zaslouženě si dokráčeli pro tři body, přestože se v závěru báli o výsledek.

Mojžíř B – Skorotice 10:1 (1:1). Branky: Král 5, Vondráček 3, Caninec, Učeň – Vonka z PK. Rozhodčí: Formánek. ŽK: 3:2. ČK: 0:1 (Votrubec). Diváci: 100. První poločas byl vyrovnaný, po pauze se ale za stavu 2:1 nechal zbytečně vyloučit hostující Votrubec a pak už to byla hra kočky s myší. Střídající Král dal pět branek za poločas!

Přestanov B – Chlumec B 2:1 (0:0). Branky: Králík, Weber – Lukeš. Rozhodčí: Zeman st. ŽK: 3:3. Diváci: 50. Vyrovnaný duel, ve kterém domácí po přestávce zvýšili na 2:0 a hosté už stihli jen snížit.

Pořadí:

1. Sebuzín 31 bodů, 2. Tisá 28, 3. Chabařovice 27, 4. V. Chvojno 23, 5. Svádov 21, 6. Mojžíř B 19, 7. Valtířov 19, 8. Povrly 17, 9. SKP Sever 14, 10. Malečov 13, 11. Přestanov B 13, 12. M. Březno 10, 13. Chlumec B 9, 14. Skorotice 8.

Nejlepší střelci:

17 – Kudrman, 14 – Hanzl (oba Tisá), 13 – Vondráček (Mojžíř B), 12 – Pekař ml. (M. Březno), 10 – J. Povejšil ml. (Tisá), Čisár (Chabařovice), Král (Mojžíř B), 9 – Balkó (Chabařovice), 8 – Ehl (Sebuzín), 7 – Prokeš (Svádov).

11.11.2014 VSTUP DO DISKUSE

Největší riziko pracovního úrazu hrozí v pondělí dopoledne, varují odborníci

Ústí nad Labem - Opava.

Basketbalista Davenport nepřesvědčil, Teague má čas do Vánoc

Kohák se klouzal a farář žehnal raketám: Prohlédněte si nejlepší videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 9. až 10. prosince 2017.

Drážďany – Sto tisíc návštěvníků, třítunová štola, ale také betonové zátarasy a všudy přítomní policisté vybaveni pistolemi, pepřovými spreji a obušky. Přesně tak vypadal v sobotu drážďanský Striezelmarkt, jeden z nejstarších vánočních trhů v Německu.

Ach ti čeští muži. Čtvrtina shání dárky na Štědrý den

Severní Čechy - Zatímco ženy jsou vzorné a každá čtvrtá už má dárky nakoupené od října, čtvrtina mužů je naopak hodlá řešit až na poslední chvíli.

Ústí nad Labem - V sobotu patřila celá budova muzea lidem se šikovnýma rukama a trpělivostí pracovitého mravence.