„Derby bývá nevyzpytatelné a jsem rád, že jsme ho tentokrát vyhráli my. Fotbal to byl ale divný, hra obou týmů byla nepřesná. Předvedli jsme jeden z horších výkonů v jarní části, přesto se body počítají," pochvaloval si po výhře šéf střídačky Střekova Petr Čítek.

Jeho tým šel do vedení zásluhou Bednáře. „Prokličkoval se přes čtyři hráče a prostřelil gólmana. Pak jsme si ale nechali zbytečně vyrovnat z rohového kopu. A měli jsme i štěstí, když šel Paseka sám a gólman Souček mu šanci včasným výběhem zmařil," uznal Čítek.

Rozuzlení bitvy přišlo po pauze. „Po přímém kopu Šindeláře zůstal ve vápně volný Mikšovský a hlavou rozhodl. V závěru jsme měli ještě štěstí, hosté dali tyč," dodal kouč Střekova.

A jak viděl derby trenér Neštěmic Tomáš Friedl? „Nehráli jsme špatně, předvedli jsme slušný výkon. Máme ale obrovskou marodku, mimo hru je devět lidí. Čermáka odvezla ze hřiště sanitka a Valta se zranil do konce sezony. Ve zbytku sezony dáme šanci dorostencům, kteří se toho v derby zhostili velmi dobře. Jsou velkým příslibem do budoucna," řekl kouč.

Střekov – Neštěmice 2:1 (1:1)Branky: Bednář, Mikšovský – Holly. Rozhodčí: Sejkora. ŽK: 2:1. Diváci: 200.

Střekov: Souček – Šindelář, Tichý, Mikšovský, Stárek – Schmied, Novotný, Řezníček, Bubla – Bednář, Lejček.

Neštěmice: Čermák (76. O. Reischel) – Hönl, Holly (46. Duna), Horvát (46. Wajshajtl), Maštalíř – Martínek, Stukheil, Valta (64. Janda, 76. J. Reischel), Urbanzský, Paseka – Krok.