„Je to pro mě zklamání. Po individuálních chybách se Trmice dostaly do vedení a v pohodě si dokráčely pro výhru. Góly jsme jim připravili jako na zlatém podnosu," uznal kouč Tisé Ivo Linhart, jehož tým je s pouhými pěti body předposlední v tabulce. „Se záchranou to budeme mít hodně těžké. Chybí nám Lukáš Kudrman a jeho loňských patnáct gólů. Od zápasu s Benešovem se neskutečně trápíme," dodal.

To Trmice se po vysoké výhře probily už na čtvrté místo. „Tisá nám to hodně usnadnila, byl to asi nejslabší soupeř, se kterým jsme dosud hráli. Po druhém gólu působili odevzdaně a poté, co si dali vlastňáka na 0:3, už bylo prakticky rozhodnuto. Jsme rádi, že jsme si nahráli nějaké body, protože nás teď čekají tři těžké zápasy. Hrajeme doma s Chuderovem, pak v Chlumci a nakonec s Jiříkovem," povídal šéf střídačky Trmic Pavel Čapoun.

Ještě lépe je na tom Chuderov. Druhý tým tabulky se ale tentokrát pořádně trápil s Unionem a musel otáčet skóre. „Začali jsme dobře a vedli, ale brzy srovnal Očipka, který krásně trefil šibenici, a pak hosté otočili na 1:3. Měli i další šanci a kdyby přidali čtvrtý gól, bylo by po nás. To se ale nestalo, povedlo se nám srovnat a nakonec jsme to i otočili. Měli jsme ale štěstí," uznal kouč Roman Tikovský.

RADOST V PŘESTANOVĚ, SMUTEK V CHLUMCI

Radovat se mohli i v Přestanově, který vybojoval teprve druhou výhru v sezoně, když v záchranářském duelu porazil Šenov 5:2. „Hosté hráli hezký fotbal, ale bez efektu. My jsme byli kompletní a podali jsme spolehlivý výkon. Střelecky se dařilo Šmejkalovi, ale za bojovnost musím pochválit celé mužstvo," zářil radostí trenér Pavel Plecitý.

Zcela opačné pocity prožil kouč Chlumce Petr Škvor, jehož tým doma prohrál ostudně 0:5! „Sehráli jsme asi nejhorší první poločas za dobu mého působení na chlumecké střídačce. Hosté hráli výborně a ze šesti střel na branku to bylo 0:4. Jako bychom na hřišti vůbec nebyli. Ani přestávka nepřinesla probuzení," litoval.

1.B třída – skupina A, 10. kolo: Tisá – Trmice 1:7 (0:4). Branky: Pešata – Uhlíř 2 (1 z PK), Pokorný, L. Jaroš, Tahal, Greé, vlastní. Rozhodčí: Teska. Bez karet. Diváci: 50.
Chuderov – Union Děčín 4:3 (1:2). Branky: Protschke 2, Vosyka, Gabriel – Murdych 2, Očipka. Rozhodčí: J. Novotný. ŽK: 4:2. Diváci: 70.
Chlumec – Šluknov 0:5 (0:4). Branky: Hajduk 2, Horák, Šach, Mikula. Rozhodčí: Smreček. ŽK: 2:1. Diváci: 20.
Přestanov – V. Šenov 5:2 (2:0). Branky: Šmejkal 3, Pospíšil, Charvát – Malý, Bálek. Rozhodčí: Topinka. ŽK: 1:0. Diváci: 40.
Horní Podluží – Hostovice 0:1 po PK. Rozhodující PK Křesánek. Rozhodčí: Mecl. ŽK: 1:1. Diváci: 50.
Skupina B: Unčín – Svádov 2:3 po PK (2:1). Branky: Pokorný, vlastní – Janouš, Vošahlík. Rozhodčí: Ipser. ŽK: 2:2. Diváci: 20.