Celkem osm týmů se představilo v tělocvičně ústecké ZŠ a PŠ Pod Parkem. Po zápasech v základních skupinách následovaly vyřazovací boje. V semifinále porazil Klimax tým Loko A 2:1, v tom druhém pak Delfíni podlehli na penalty Sebuzín. Tým Delfínu si pak vybral smůlu i v souboji o třetí místo, když v základní hrací době uhrál s Loko A remízu 4:4. Pak ale opět nezvládl penalty. 

Zahájení futsalového turnaje Lokomotif Cup 2023. | Video: DENÍK/Jaroslav Zeman

Finálový souboj pak ovládl Sebuzín, který byl proti Klimaxu přesnější v koncovce, navázal na výhru v základní skupině, zvítězil 4:1 a mohl slavit po dvou letech, jelikož turnaj vyhrál i v roce 2021. Celý turnaj se hrál v rámci akce Góly pro děti. Součástí byla tradiční dražba sportovních suvenýrů a také taneční zábava, která začala ihned po skončení turnaje. 

close Konečná částka. info Zdroj: Pavel Přibyl zoom_in Konečná částka. Celkový výtěžek z akce věnují pořadatelé, v čele s Pavlem Přibylem, Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením (SPMP), která sídlí při Speciální ZŠ a PŠ Pod Parkem, na pomoc dětem s handicapem. A kolik se letos vybralo? Přesně 105 238 korun.

„Moc si vážíme všech lidí, kteří se na této částce podíleli, ať už jsou to sportovní kluby, které nám dodaly dresy do aukce nebo účastníci turnaje a taneční zábavy. Věřím, že si to všichni užili na maximum, stejně jako my a jako děti, které sehrály tradiční exhibiční utkání, v kterém deklasovaly výběr hvězd 10:0 a vysloužily si obrovský aplaus publika. V projektu budeme určitě pokračovat, protože pomáhat potřebným má smysl,“ uvedl Pavel Přibyl.

Výsledky Lokomotif Cupu 2023: 

Skupina A: 1. Sebuzín 9 (14:4), 2. Klimax 6 (14:5), 3. Odpadlíci 3 (4:18), 4. Tygříci 0 (5:11). Skupina B: 1. Loko A 9 (20:6), 2. Delfíni 6 (9:7), 3. Šluknováci 1 (5:9), 4. Loko B 1 (6:18).

Čtvtfinále: Loko A - Tygříci, Klimax - Šluknováci, Delfíni - Odpadlíci, Sebuzín - Loko A. 

Semifinále: Loko A - Klimax 1:2, Delfíni - Sebuzín 1:2 po penaltách.

O třetí místo: Loko A - Delfíni 5:4 po penaltách.

Finále: Sebuzín - Klimax 4:1.