Přestanov vstoupil do derby impozantně a už v 5. minutě vedl po brankách Šmejkala a Dvořáka 2:0. Druhý jmenovaný přidal ještě do poločasu další trefu a po změně stran zkompletoval hattrick. Jedinou chabařovickou odpověď zaznamenal Jaslo.

„Zápas ovlivnily dva rychlé góly,“ hodnotil chabařovický kouč Aleš Miltner. „My jsme ale hráli velice špatně, naopak domácí hráli chytře a jednoduše. Zvítězili zcela zaslouženě,“ dodal. „Úvod zápasu prakticky rozhodl,“ zastával stejný názor také kapitán Přestanova Martin Charvát. „Pro nás to byl motivačně tak trošku zápas jara, takže jsem rád, že jsme se sešli a zápas vyhráli.“

Hostovice padly v Březinách, naopak skvělou formu potvrdily Trmice, které doma obraly o bod lídra tabulky z Chuderova, se kterým padly až na penalty. Fantastický obrat předvedl Svádov, který doma s Dobkovicemi prohrával už 0:3, nakonec ale zvítězil 5:3.

Fotbal ilustrační foto
Velké Chvojno dál vítězí, Chuderov přetlačil Malečov

„Byl to klasický zápas dvou poločasů. Nám pomohl kontaktní gól těsně před přestávkou, v šatně jsme se pak nahecovali a zápas otočili,“ líčil trenér Svádova Pavel Přibyl. „Takový obrat se vidí málokdy, byl to ale hezký zápas na obě strany.“

Důležité body získal také Chlumec, který zdolal v ofenzivně laděném duelu Horní Podluží 4:1. „Body jsme si zasloužili a mám z nich velkou radost, protože nám opět chyběla řada hráčů. Mladíci z dorostu ale zvládli zápas výborně,“ liboval si trenér Chlumce Petr Škvor.

1. B třída Přestanov - Chabařovice 4:1 (3:0) Branky: Dvořák 3, Šmejkal - Jaslo.
Svádov - Dobkovice 5:3 (1:3). Branky: Pittner 2, Perk, Vošahlík, Janouš - Štol 2, Příhonský.
Trmice - Chuderov 0:1 PK (0:0, 0:0, -2:4 pen)
Horní Podluží - Chlumec 1:4 (1:2). Branky: Boštík - Virt, Drábek, Kugler, Formánek.
Březiny - Hostovice 4:3 (2:0). Branky: Šindelář D. 2, Líbal, Šohaj - Tipan, Křesánek, Černohorský A.