Takhle se chytá šance za pačesy! Devatenáctiletý útočník FK Ústí nad Labem Michal Hanich dostal ve Fotbalové národní lize vůbec poprvé v kariéře šanci v základní sestavě a trenérovi Přemyslu Bičovskému se náramně odvděčil. Odchovanec ústeckého klubu vstřelil v duelu na hřišti Opavy svůj premiérový gól v soutěži, po pěti porážkách v řadě zařídil výhru Army 2:1 a stal se tak sportovní hvězdou víkendu.

Michale, prozradíte, jak k vaší premiérové trefě došlo?
Láďa Benčík kopal roh a propadlo to ke mně. Z malého vápna už jsem míč jen uklidil do sítě, bylo to jednoduché. Pocity byly dobré, jsem rád, že jsem pomohl k výhře.

Už vám pokladník oznámil, kolik za premiérový gól zaplatíte?
Po zápase mi Radim Novák řekl, že za něj dám tisíc korun. Byl to pěkně drahý gól, ale jsem za něj opravdu rád.

Věříte, že budete nyní dostávat ještě více šancí?
Doufám. Snad jsem se předvedl v dobrém světle.

Vaše branka nakonec znamenala vítězství 2:1. Jak byste utkání v Opavě zhodnotil?
Sedmdesát minut jsme byli lepším týmem, soupeře jsme tlačili. Opava ale potřebovala vyhrát, aby se zachránila v soutěži. Když snížili, měli jsme se co ohánět, byli jsme pod tlakem. Naštěstí jsme ale nedostali druhý gól.

Pětizápasová série porážek skončila. Jistě vám spadl velký kámen ze srdce…
To je pravda, vítězství už jsme opravdu potřebovali. I kvůli fanouškům, kteří na nás v posledním domácím utkání křičeli. Ukázali jsme jim, že fotbal umíme hrát.

Věříte, že jste si je touto výhrou zase udobřili?
Snad ano. Ale ještě to musíme potvrdit doma. Hrajeme s Varnsdorfem, což bude těžké utkání. Je to derby a bude to vyhecované. Pro úspěch ale uděláme maximum.

Do Gambrinus ligy již mají jistý postup celky Znojma a Bohemians 1905. Zaslouží si to zrovna tyto týmy?
Určitě. Bohemka patří do ligy už kvůli divákům a senzační kulise. Znojmo zase podávalo vynikající výkony na hřišti. Je to spravedlivé.

Má podle vás Znojmo šanci hrát v Gambrinus lize důstojnou roli?
Myslím, že ano. Letos hrají opravdu dobře a věřím, že hned po roce nesestoupí zpátky do druhé ligy.