„Do utkání půjdeme s cílem zvítězit, doma musíme získávat body a oproti utkání na Viktorce musíme být aktivnější směrem dopředu," nabádá před bitvou kormidelník Severočechů Lukáš Přerost.

Jeho tým by rád navázal na podzimní vzájemný duel obou soupeřů, kdy Arma dokázala na Střeleckém ostrově zvítězit 2:0. „Na podzim jsme soupeře překvapili. Cestovali jsme k nim v oslabené sestavě a museli jsme proto změnit rozestavení. A vyšlo to," vzpomíná trenér FK Ústí.

Ani do druhého boje v sezoně nepůjdou Ústečané kompletní, což by mohlo být dobré znamení. „Problémy stále mají Zukič s Růžičkou a od zápasu na Žižkově i Valenta, který celý týden netrénoval. Vypadá to s ním špatně," přiznává kouč. Připraveni by už měli být Leibl s Martykánem, jenž nastoupil už v Praze.

Fotbalisté Ústí jsou v tabulce FNL čtvrtí, Jihočeši jsou na tom o jednu příčku hůře. „Je to těžký a zkušený soupeř, který již před sezonou vyhlásil postupové ambice. My ale uděláme maximum pro výhru," slibuje fanouškům Přerost.

A na co si jeho svěřenci musí dát největší pozor? „Mají velmi nebezpečné standardní situace a jsou silní ve vzdušných soubojích. Proto nesmíme nakopávat balóny. Jejich největší předností je ale to, že mají v kádru řadu hráčů s ligovými zkušenostmi. Fotbal hrát umí," varuje Přerost.