Hráči U18 mají za sebou dva turnaje, kde změřili své síly s dalšími hokejovými velmocemi. Jsou generálkou před světovým šampionátem ve Finsku, který proběhne v dubnu.

Mladý útočník první góly střílel v dresu Lvů již od svých pěti let. „Brusle si obul už ve třech letech. S kamarády chodil bruslit na zamrzlý Střížovický rybník a děda mu dokonce udělal kluziště na zahradě," vzpomíná maminka Iveta Ordošová.

Se Lvy sehrál extraligu mladšího dorostu. Díky svým kvalitám přestoupil do hokejového klubu Bílí Tygři Liberec, kde si poslední tři roky buduje slibnou kariéru. „V Liberci se hraje extraliga, a proto je zde úplně jiné materiální zázemí. Kluci mají k dispozici tři ledové plochy a například tréninky individuálních dovedností," doplňuje maminka. Klub v hokejové soutěži hraje nyní semifinále RAKO extraligy staršího dorostu a bojují o postup do finále a titul mistrů ligy. Mezi mladými střelci Jan Ordoš vyniká s průměrem dva body na zápas.

Honza zaválel na nedávných Turnajích pěti zemí ve Švýcarsku a Rusku. Blýskl se celkem dvěma góly a čtyřmi asistencemi a byl podle bodování nejproduktivnějším hráčem české reprezentace.

„Cílem sezony je mistrovství světa a musíme doufat, že si udrží dobrou formu a vyhnou se mu zranění. Je před ním ještě velký kus cesty. Ale je to bojovník a o nominaci se popere," doplňuje Iveta Ordošová.

O tom, že je Jan talentovaný, není pochyb. Ale za úspěchem stojí celá armáda pomocníků a poctivá práce. „Velkou zásluhu na jeho růstu má zejména osobní kouč, kondiční trenér, poradce na výživu, psycholog a kamarád v jedné osobě, který dohlíží nad jeho sportovním rozvojem, a bez kterého by Honza nikdy nebyl tam, kde je. Nedílnou součástí jeho týmu je i fyzioterapeut," vychvaluje Honzův tým paní Iveta Ordošová.

„Cesta na vrchol je dlouhá, trnitá a náročná. Kdo si to neprožil, nepochopí. Jako rodič nemůžete jen žít vedle syna, který hraje hokej. Musíte ten hokejový život prožívat s ním, hodně věcí tomu přizpůsobit a obětovat a třeba se i stěhovat. A hlavně věřit, že jste vše udělali správně," dodává Iveta Ordošová.