Hostovice ztratily dvoubrankový náskok, Chabařovice doplatily na marodku

Hostovice, Jiříkov - Hostovice i Chabařovice ve 3. kole 1. B třídy prohrály. Hostovičtí ztratili dvoubrankové vedení, fotbalisty Chabařovic kosily absence.

13.9.2017

Fotbalisté Chabařovic ilustračníFoto: Deník / Hoffmann Rudolf

Hostovičtí doma ztratili vyhraný zápas. V 1. B třídě proti Dobkovicím vedli 2:0, přesto dokázali náskok promrhat, v samotném závěru soupeř rozhodl o své výhře 3:2.

„My jsme si zápas prohráli v 1. půli, kde jsme zahodili asi pět tutovek a dokonce jsme nedali penaltu. Z tolika šancí dát jen jeden gól, to je prostě málo,“ láteřil po utkání vedoucí mužstva Roman Löffler. I tak se ale utkání pro domácí vyvíjelo dobře, po změně stran přidali druhou branku a zdálo se, že zahozené šance je příliš mrzet nebudou.

OBRAT DOBKOVIC

Jenže hosté se zvedli, nejprve snížili, po ruce jednoho z domácích hráčů v pokutovém území pak dokonce srovnali z nařízené penalty. Hostovické tím pořádně opařili, v samotném závěru pak vytěžili z rohového kopu po přesné hlavičce vítěznou branku.

„Soupeř i po gólu na 2:0 bojoval, hrál hodně agresivně a důrazně, všude byl o krok dříve, za což byl odměněn. My jsme se po vyrovnávací brance zbytečně stáhli, nedokázali jsme udržet míč, čehož Dobkovice využily,“ hledal příčiny obratu soupeře Löffler. „Za druhý poločas si asi hosté zasloužili vyhrát,“ připustil sportovně. Hostovice čeká v dalším kole Chuderov, oba týmy se mezi sebou dobře znají. „Musíme předvést lepší výkon a ztrátu nahradit,“ dodal.

MARODKA CHABAŘOVIC

Nováček 1. B třídy z Chabařovic zažívá trpký úvod. I ve 3. kole prohrál, marodkou zdecimovaný tým schytal v Jiříkově bůra a prohrál 5:0.

„V týdnu nás postihla viróza, na svazu jsme žádali o odložení zápasu, bohužel nám nebylo vyhověno. Na to se ale nechceme vymlouvat,“ neschovával se za alibismus trenér Chabařovic Aleš Miltner. Jeho tým tak do Jiříkova přivezl 13 zdravých hráčů, z nichž někteří nehráli opravdu dlouho, či museli dokonce být zaregistrováni až v týdnu před zápasem! Přesto se Chabařovičtí v úvodních 20 minutách drželi, první změna skóre přišla až osm minut před přestávkou.

„Nastoupili jsme s tím, co jsme měli k dispozici a v úvodu jsme byli, troufnu si říct, vyrovnaným soupeřem,“ soudil Miltner. Jiříkov však díky Kryštofu Novákovi získal do poločasu dvoubrankové vedení a na Chabařovice padla deka. „Druhý gól jsme soupeři darovali nějakým ofsajd systémem, který ale hrubě nevyšel a jejich hráč šel sám na brankáře. Po gólu na 2:0 se navíc tým úplně sesypal. Sebevědomí a morálka nejsou dobré, po třech kolech jsme bez bodu, dali jsme jediný gól a čtrnáct krát jsme inkasovali, to s týmem zamává,“ tuší hlavní trenér ambiciózního nováčka.

Jiříkov po změně stran přidal další tři branky, dvě z nich opět Novák, a Chabařovice tak znovu prohrály. „V dalším kole už musíme bodovat,“ ví Miltner.

AUTOMIX.CZ

Má vaše škodovka jedno zrcátko menší než druhé? Víte, proč to tak je?

V devadesátých letech se začal zejména u německých aut objevovat zvláštní jev. Mnozí z vás si dost možná všimli, že starší auta koncernu Volkswagen, ale i Mercedesy nebo vozy BMW, mají na straně spolujezdce výrazně menší zpětné zrcátko, než je to na straně řidiče. Proč to ale tak je?

Na Moldavě budou promítat dokument Záhada lokálek a založí spolek

Moldava v Krušných horách - Spolek lokálních drah, tak by se měla jmenovat iniciativa, která chce udržet život na Moldavské a Kozí dráze či na trati Teplice - Lovosice.

Policie v Krásném Březně pátrá po tom, kdo vykrádá sklepní kóje

Ústí nad Labem - Nejrůznější nářadí ukradl zlodějíček, který pronikl do sklepní kóje ve Vojanově ulici během noci z 19. na 20. listopadu.