„Po půl hodině to bylo 4:0 a nebylo, jak se říká, o co hrát," povídal trenér vítězné Brné Milan Česlák.

Rozhodl úvod

Očekávání, jak naladily týmy formu do prvního mistrovského zápasu jara, bylo odhaleno za třicet minut. „Šli jsme do toho s tím, že uděláme tři body. Zápas se rozhodl v úvodu, pak jsme využili střídání a přišlo mi, že to připomínalo tréninkové tempo," pokračoval v hodnocení kormidelník Brné.

Domácí výběr si uštědřil ostudu, navíc ještě před vlastním publikem.

„Hráli jsme strašný fotbal a podali nezodpovědný výkon. Opakovaly se naše individuální chyby, které jsme dělali i v přípravě. Několik branek jsme soupeři doslova darovali po zbytečných chybách. Už se hraje o body do tabulky, musíme si k tomu v týdnu něco říct. Mrzí mě, že to kluci vypustili," byl kritický předseda oddílu z Velkého Března David Řezáč.

První nula Radima Nováka

První nulu za Brnou udržel gólman Radim Novák, který ještě nedávno hájil barvy FK Ústí.

„Bylo to bez odporu a to jsme ještě nedali dva pokutové kopy, Gibala trefil tyčku. Máme kvalitní kádr, hráči jsou dostatečně zkušení a vědí, co mají hrát. Nehrozí nám, že přijde uspokojení. V dalším kole nás čeká kousavý Mojžíř, budeme hrát na umělé trávě, na které trénujeme, neměl by to být problém. Bude nám přisuzována role favorita, každý se na nás bude chtít vytáhnout," uzavřel Česlák.

Velké Březno - Brná 0:9 (0:4) Branky: Šťástka 4, Gibala 2, Gaydarski, Prousek, Georgiev (Nasko). Rozhodčí: F. Černý. ŽK: 3:4. Diváci: 110.
Velké Březno: Bičiště - Barvínek (46. Svoboda), Pošík, Netymach, Pechánek (46. Charvát) - Lapšo, Králíček, Cimpl, Neuman - Borovec (46. Čapek), Maturkanič.
Brná: R. Novák - Prousek, Heřman, Večeřa, Seidl (78. Koranda) - Bartoš (37. Georgiev), Smetana, Šťástka, Gajdarski, Guth (60. Mihaylov) - Gibala.