Ve třinácti kolech prokázal své znalosti ve fotbalovém prostředí a se ziskem 124 bodů zvítězil o tři body před druhým Zdeňkem Stárkem.

„Tip ligu hraji už od začátku, asi patnáct let. Tehdy se jí ale zúčastňovalo až devět stovek soutěžících. V té době jsme proti sobě sázely celé rodiny," vyprávěl vítěz v redakci Ústeckého deníku, kde si převzal ceny za prvenství.

Porazil jste všech dvě stě soutěžících, co tomu říkáte?
Vyhrál jsem úplně poprvé. V minulosti jsem skončil čtvrtý a šestý a dostal jsem za to sadu na pinčes a koule na Petanque. Tehdy ještě oceňovali prvních deset hráčů. Pamatuji si i doby, kdy se hrálo o barevnou televizi. Ale člověk je samozřejmě rád za každou cenu, kterou dostane.

Měl jste v soutěži nějaké kamarády, se kterými jste se vzájemně hecoval?
Soutěžil se mnou Čeněk Stejný z Malečova, skončil asi dvacátý. Často jsme spolu tipy konzultovali. Třeba v posledním kole mi říkal, ať dám na Mojžíř dvojku, Velké Březno potřebovalo vyhrát a domácím už o nic nešlo. Ale já tam dal stejně jedničku a bylo to špatně (smích).

V závěru vás soupeři doháněli. Měl jste strach o vítězství?
Neměl, beru to jako hru. I kdybych skončil pátý, tak se nic neděje. Někdy od osmého kola jsem si začal věřit, že by to mohlo vyjít, ale nikdy jsem nic velkého nevyhrál, nemám na to štěstí. V posledních třech kolech jsem vždy udělal jen osm bodů, což bylo docela málo. Ale pořád jsem měl náskok, věřil jsem, že to vyjde.

Sledujete zápasy osobně?
Chodím jen do Trmic, protože to mám z Koštova kousek. Kdysi jsem fotbal i pískal.

A co sestavy? Zjišťujete si před vyplněním kupónu, v jakém složení týmy nastoupí?
Ani ne. Mužstva v Okresním přeboru, 1.A a 1.B třídě trochu znám a hlavně mám doma archiv novin. Takže si vždy v Deníku přečtu spíše prognózy trenérů. Stejně je ale v soutěži spousta nevyzpytatelných týmů, třeba Neštěmice, které doma prohrály s posledním týmem.

Máte v tipování nějaký fígl?
Nemám. Je ale pravda, že pravidelně odebírám Ústecký deník a vždy začínám číst od sportovní strany. Články o fotbalových týmech mi v tipování hodně pomáhají.

Na půl roku jste králem Tip ligy, co byste vzkázal soupeřům?
Já bych hlavně přál Ústeckému deníku a všem soutěžícím, aby je to nadále bavilo a aby nás bylo čím dál tím více. Je to hezká soutěž.