Byť se jedná stále „jen" o přípravnou fázi, fotbalisté Army Ústí ukázali, že se zatím ubírají správným směrem. V Sokolově ovládli dění v prvním poločase, kdy se dvakrát trefil od Boha nadaný Richard Veverka.

Vltavín a pak hurá směrem k první lize

V dalším průběhu utkání už se skóre neměnilo, hosté si tak odvezli výhru 2:0 a k tomu porci sebevědomí před startem jara.

Ještě jednou prověří svěřence trenéra Petra Němce Vltavín a pak už vzhůru do druhé fáze soutěže, která může Severočechům zajistit postup mezi nejlepší tuzemské celky. Arma se v Sokolově dokázala poprat s úvodem, který orámoval dvěma trefami kanonýr Richard Veverka, který skóroval v 16. a 25. minutě.

„V prvním poločase jsme byli lepší a zaslouženě šli do vedení, ve druhém se to hodně prostřídalo a z naší strany to byla údržba," komentoval vystoupení Army Ústí sportovní manažer klubu Stanislav Pelc.

Kromě výsledku se v sestavě hostů poprvé představila nová akvizice obranných řad Antonín Křapka. Také sokolovští hráči měli k dispozici nového stopera, kterým byl teplický David Jablonský.

Marodka se vyprazdňuje

Mimo velmi dobrého výsledku a solidní hry byla pro Ústí potěšující vyprazdňující se marodka. „Těší nás hlavně zapojení hráčů, kteří jsou po zranění. Nastoupil pro nás klíčový muž sestavy Tomáš Smola, hodinu na hřišti strávil Josef Eliáš," vyprávěl sportovní manažer FK Ústí Stanislav Pelc.

Nejistá je stále otázka kolem tvůrce a lídra hry Ústí Jana Martykána. „To je otázka spíše pro doktory, možná bude nutná menší operace, ale zatím to není jisté. Rozhodne se to v nejbližších dnech," povídal Pelc.

Trefy Veverky nakonec určily rozdíl mezi oběma celky. „Druhý poločas byl boj ve středu hřiště. Jsme rádi, že jsme ho zvládli výsledkově, ale také po dobrém výkonu," zhodnotil utkání pro klubový web středopolař Daniel Procházka.

FK Baník Sokolov - FK Ústí nad Labem 0:2 (0:2) Branky: 16. a 25. Veverka.
Arma Ústí: Zacharda (Tvrdoň) - Zeman, Křapka, Vaněk, Šnirc (Pícha) - Eliáš (Smola), Miskovič (Procházka), Peterka (Zukič), Veverka (Výborný), Leibl -Bourenane.