„Jednou to skončit muselo, utkání se nám moc nepovedlo, nemělo to z naší strany šťávu. Možná jsme soupeře, který dvakrát za sebou vysoko prohrál, trochu podcenili a mysleli si, že to půjde samo,“ povídal trenér Brné Milan Česlák.

Jenže nešlo. Brná se ani s jarními posilami Králíkem, Malcem a Asanem v sestavě nedokázala střelecky prosadit. „V první půli jsme měli více šancí my, ve druhé zase hosté. Remíza je asi spravedlivá. Tentokrát se nám vůbec nedařilo ve středu pole, v kombinaci jsme chybovali a pouštěli hosty do brejků. Podržel nás gólman Satek, především jeho zásluhou máme alespoň bod,“ uznal kouč Brné.

Jeho tým klesl v tabulce krajského přeboru zpátky na předposlední místo. „Pro nás je teď každý bod dobrý, zvlášť s pátým Žatcem. Musíme zůstat při zemi. Teď nás čekají těžké zápasy v Modlanech, kterým se daří a Hrobcích, které vedou. Kdybychom uhráli tři až čtyři body, bylo by to super.“

Brná – Žatec 0:1 po PKRozhodující penalta: Zelinka. Rozhodčí: Černý. ŽK: 2:0. Diváci: 130.

Brná: Satek – Večeřa, Prousek, Heřman, Seidl – Králík, Smetana (68. Betka), Asan (46. Michajlov), Malec (80. Koranda) – Demčenko, Gibala.