„Jsem spokojený. Přestože mají pohárová utkání svá specifika a vypadla už řada favoritů, tak my jsme zápas zvládli," nechal se slyšet trenér FK Ústí Jiří Skála.

Jak hodnotíte napínavý duel v Benešově?
Od první do poslední minuty jsme byli jednoznačně lepším týmem a přestože jsme dvakrát prohrávali, dokázali jsme i v deseti hráčích otočit a dotáhnout to do vítězného konce. Měli jsme velké množství šancí a oceňuji především naši hru po pauze, kdy jsme i v deseti lidech diktovali tempo.

Dostali jste ale třetí červenou kartu ve čtvrtém utkání sezony. Nemáte problémy s disciplínou hráčů?
Samozřejmě na ně apelujeme, ale na druhou stranu je potřeba říci, že poslední dvě červené karty byly uděleny hodně necitlivě. Proti Benešovu Vaněk nejprve odehrál míč a až poté došlo ke kontaktu se soupeřem. Takovou kartu mu nemůžu vyčítat. Oprávněná podle mě byla jen ta první pro Píchu v utkání se Sokolovem.

V sobotu vás čeká pokračování FNL v Opavě. S jakým cílem tam pojedete?
Čeká nás velmi těžké utkání, se soupeřem, který je v popředí tabulky a naposledy vyhrál 3:0 ve Znojmě. Nás ale nabudil pohárový úspěch a pojedeme k nim s čistou hlavou a s cílem udělat dobrý výsledek. Známe jejich kvality, přednosti i slabiny a na ty se v tréninku zaměříme.