„Jsme v krizi. Není normální, že čekáme sedm zápasů na výhru. Musíme to už nějak zlomit," povídal po utkání útočník Tomáš Smola. Z jeho hlasu bylo patrné, jak moc ho momentální výkony Army štvou. „Nálada v kabině logicky není dobrá. Jen sedíme a koukáme na sebe. Když prohráváte, jdou všechny legrácky stranou," přiznal.

Přitom v Třinci to dlouho na další porážku Ústečanů nevypadalo, v první půli hosté hrozili z brejků a stav byl 0:0. „První poločas jsme hráli, co jsme chtěli a měli tam i nějaké šance, bohužel jsme je ale opět neproměnili. Pak jsme dostali blbý gól při nástupu do druhého poločasu. Nevím, jestli jsme byli nekoncentrovaní, ale vzhledem k tomu, že teď nedáváme góly, to vlastně rozhodlo," mrzelo Smolu.

Vítězství Třince pak v závěru pečetil domácí Ceplák. „Hrajeme špatně, všude jsme pozdě, nevyhráváme souboje, prostě se trápíme. Kdybychom věděli, v čem to je, tak to okamžitě změníme," říká zkušený forvard Army a pokračuje: „Musíme to prostě už zlomit, sami jsme se do toho dostali, tak se teď z toho musíme i sami vyhrabat."

Další šanci prolomit jarní prokletí budou mít Ústečané v pátek, kdy doma hostí předposlední Vyšehrad. „Nesmíme je podcenit. Musíme se na ně pořádně připravit a zvládnout to. Není na co čekat, už to musíme zlomit. Ale to už říkáme asi pět zápasů," usmál se ironicky Smola.

Třinec – Ústí 2:0 (1:0)

Branky: 49. Janošík, 82. Ceplák. Rozhodčí: Marek – Arnošt, Pilný. ŽK: 2:3 (Joukl, Motyčka – Vaněk, Výborný, Leibl). Diváci: 503.

Třinec: Paleček – Joukl, Čelůstka, Bedecs, Janošík (77. Ceplák) – Salachna, Motyčka – Malcharek (72. Tomovič), Málek (90+1. Latocha), Janoščín – Dedič. Trenér: Kula.

Ústí: Zacharda – Zeman, Zukič, Křapka, Pícha (70. Procházka) – Eliáš (80. Bourenane), Miskovič, Vaněk, Veverka (88. Výborný), Leibl – Smola. Trenér: Němec.