Na úvod jarní části se fotbalisté Neštěmic ani nezapotili. Proti Březinám vedli už v poločase o tři góly. „A to jsme ještě další šance neproměnili. V utkání jsme třikrát nastřelili brankovou konstrukci. Od začátku byl zápas plně v naší režii, závěr už se dohrával v tréninkovém tempu," prozradil kouč lva Martin Beran.

Jeho tým tak zvládl vstup do jarní části soutěže a dostal se do čela tabulky. „Slaboučký soupeř nás moc neprověřil. Jsme rádi, že jsme získali povinné tři body. V příštím týdnu hrajeme na půdě Roudnice B, kde to bude o poznání těžší. Chceme ale navázat na povedený výkon," dodal Beran.

Spokojenost s jarní premiérou zavládla i na Střekově. Tým kouče Petra Čítka rozdrtil Jílové 5:0. „Soupeř byl hodně oslabený, dokonce za něj chytal hráč z pole," přiznal na úvod kormidelník Střekova a pokračoval v hodnocení: „Už v 7. minutě jsme se ujali vedení zásluhou Novotného a vytvářeli jsme si i další šance. Šindelář s Vošahlíkem šli sami na brankáře, ale prvně jmenovaný trefil tyč a druhý gólmana," litoval Čítek.

Ve druhém dějství už se ale brankostroj Střekova rozjel. „Pomohla nám nedisciplinovanost soupeře. V 50. minutě hosté obdrželi červenou a z penalty zvýšil Vošahlík. Pak jsme přidali další tři branky. Se vstupem do jarní části jsem spokojený," dodal Čítek.

Neštěmice – Březiny 7:0 (3:0). Branky: Paseka 2, Kubaška 2, Stehlík, Valenta, Martínek. Rozhodčí: Husar. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Neštěmice: Dráb – Doboš, Žid, Klier, Guth – Svoboda, Holly (37. Valenta), Paseka, Kubaška – Martínek (70. Černohorský), Stehlík (55. Machovský).

Střekov – Jílové 5:0 (1:0). Branky: M. Novotný 2, Vošahlík 2 (1 z PK), Chrudimský. Rozhodčí: Benda. ŽK: 2:2. ČK: 0:1. Diváci: 50. Střekov: Dvořák – Křeček, Tichý, Rohlík, Šindelář – Stárek (67. Kremr), Chrudimský, Ren (73. Kabátník), Vošahlík – M. Novotný, Bednář.

Zápasy Libouchec – Velké Březno a Pokratice – Mojžíř byly kvůli nevyhovujícím terénům odloženy.