Brná je v laufu. I přesto, že musel trenér Česlák řešit několik absencí, dokázali jeho svěřenci přivést tři body ze Žatce, tedy od přímého konkurenta v tabulce. Základ položili už v prvním poločase, kdy se prosadil dvakrát Králík, snížení domácích přišlo až příliš pozdě. Deset minut před koncem sice vstřelil Žatec kontaktní branku, v nastavení však přidal pojistku Antonio Gaydarski.

„Nebylo to jednoduché utkání. Samozřejmě jsme chtěli přivézt nějaké body, ale chyběli nám tři hráči, navíc další vypadal, že nebude moci nastoupit,“ vypočítával nelehkou situaci trenér Brné. „Vzhledem k okolnostem jsou pro nás tři body úspěchem a musím poděkovat všem hráčům, kteří odehráli opravdu výborné utkání,“ vyzdvihl výkon svého mužstva Česlák.

„Ono je někdy lepší, když máte lepenou sestavu a tým se semkne. Říkám, že body se dají dělat všude, záleží, jak k tomu hráči přistoupí. Hráli jsme hodně odzadu a na brejky, z čehož jsme také dali všechny naše branky,“ dodal spokojeně.

To trenér Beran žádné důvody k radosti neměl. Jeho svěřenci totiž nezvládli domácí utkání s poslední Modrou, jíž podlehli 1:4, jejich náskok právě na poslední tým tabulky se ztenčil na pouhé tři body.

NAŠE HRA JE HROZNÁ

„Z naší strany šlo o hrubě nepovedené utkání. V prvním poločase jsme měli šance, ale žádnou jsme nedali, ve druhé půli už jsme nestačili a můžeme být rádi, že jsme dostali jen čtyři góly,“ kabonil se Beran.

Neštěmice po bezbrankovém poločase dvakrát inkasovaly, a byť dokázal Růžička snížit, Lukáš Čisár dvěma brankami pojistil výhru Modré. „Naše hra je hrozná a obrana přímo tragická,“ uzavřel viditelně rozladěný kouč Neštěmic.

KP, 11. kolo:
Žatec – Brná 1:3 (0:2)
Branky: 80. Hassman – 20. a 31. Králík, 90.+2 Gajdarski An. Rozhodčí: Fencl. ŽK: 3:2. Diváci: 200
Brná: Satek – Čapek (69. Bukáček), Večeřa, Heřman, Bartoš – Smetana – Gaydarski An., Betka (90. Gajdarski Ad.), Demčenko, Asan – Králík

Neštěmice – Modrá 1:4 (0:0).
Branky: 64. Růžička – 71., 85. Čisár L., 49. Pražák, 61. Podolský. Rozhodčí: Kuriljak. ŽK: 3:4. Diváci: 170.
Neštěmice: Páv – Hönl, Klier, Reischel, Hrabánek (63. Růžička) – Lai (46. Janda), Memeti, Martínek, Wajshajtl (81. Duna) – Krok, Maštalíř