„Byl to pohodový zápas, soupeř měl sympatický projev, přijeli hrát fotbal," ocenil sekretář Mojžíře Josef Kolankiewicz.

První se trefil Valta

Na gól se v Mojžíři před tradičně vysokou návštěvou nečekalo dlouho. Jako první si vzal slovo Valta, který lobem obelstil brankáře hostí a poslal svůj tým do vedení.

„Ve dvacáté minutě musel nadvakrát zasahovat Šimon Kubec, který zneškodnil střelu i dorážku. Po chybě brankáře na druhé straně utekl Tichovský, udělal kličku a zakončil do prázdné branky," popisoval další důležitý moment Kolankiewicz.

Menší komplikaci pro domácí barvy znamenalo snížení po rohovém kopu, neobsazený Mlej si našel místo v pokutovém území a dokázal se prosadit.

Pavlík proměnil až třetí šanci

„Začali jsme se trošku strachovat o výsledek. Tichovský po rohovém kopu se ještě neprosadil," povídal sekretář klubu.

Pak přišly dvě velké šance Pavlíka, které ale skončily stejným způsobem. Místo klidného zakončení útočník Mojžíře vsadil na razanci a míč z jeho kopačky si místo do brány nenašel.

„Klid pro domácí přinesl až pokutový kop, který proměnil Vitásek, gólový účet stvrdil Pavlík, který se dočkal. Tím jsme si splnili povinnost a můžeme hrát v poklidu," uzavřel Kolankiewicz.

Mojžíř - Košťany 4:1 (2:0) Branky: Valta, Tichovský, Vitásek z PK, Pavlík - Mlej. Rozhodčí: Kolátor. ŽK: 0:1. Diváci: 180.
Mojžíř: Š. Kubec - Valenta, A. Jankovský, Růžek, Neuman Vitásek, Fiala, Urbanszký, Valta Tichovský (88. V. Jankovský), Pavlík (84. M. Kubec).