„Jsem spokojený. Naším cílem bylo skončit do třetího místa, což se nám povedlo skoro každý rok. Jsem u týmu šest let, ale poprvé jsme soutěž vyhráli, takže pocity jsou jen ty nejlepší," nechal se slyšet kouč Chuderova Roman Tikovský, jehož tým ale překvapivě možnosti postupu nevyužil.

Proč jste se nakonec rozhodli nevyužít možnosti postupu do 1.A třídy?
Důvodů bylo více. Prvním z nich bylo, že máme úzký kádr. V závěru sezony jsme měli několik vykartovaných a zraněných hráčů a neměli jsme nikoho na střídání. Jeden zápas jsme dokonce hráli v deseti. Pokud tedy chceme pomýšlet na postup, je potřeba tým nejdříve vhodně doplnit. Druhou věcí je pak finanční stránka, sponzoruje nás obecní úřad a 1.A třída vyjde o dalších šedesát tisíc korun dráž. Měli jsme schůzku s hráči i vedením klubu a po zralé úvaze jsme se rozhodli postup nevyužít. Třeba to vyjde příští rok, uvidíme.

Co v sezoně vaši hru zdobilo a co se naopak nepovedlo?
Dávali jsme sice dost branek, ale také jsme jich hodně laciných dostávali. Ke konci sezony už byl přístup hráčů ležérní, navíc se nám vinou zranění rozpadla obrana. Byly i takové zápasy, ve kterých jsme dali pět gólů, ale čtyři jsme dostali. Divákům se to sice muselo líbit, mně už ale tolik ne. Navíc přišlo i několik nepovedených zápasů, jako třeba duel s Tisou.

Ten jste před vlastním publikem prohráli 0:3…
Přesně tak. A diváci nás hned začali podezřívat, že jsme jim to nechali. Ale tak to nebylo. Prostě nám to jen nešlo, stejně jako třeba v Chabařovicích, kde jsme prohrávali už 2:4 ale přesto jsme nakonec otočili na 5:4. To byly asi nejhorší zápasy. A ještě s Heřmanovem, který nás doma úplně přehrál.

A jaká utkání byla z vašeho pohledu nejvydařenější?
Například se Soběchleby, se kterými jsme v tu chvíli hráli o první místo a vyhráli jsme. A nebo v Trmicích. Měl jsem radost, že porážíme týmy z horní části tabulky. Těch povedených zápasů ale bylo více.

Kdo patřil k oporám vašeho týmu, koho byste za odvedené výkony pochválil?
Celý mančaft, nerad bych jmenoval jednotlivce. Všichni kluci, když nastoupili, tak hráli naplno. Nikdo nic neodflákl.

Kdy v Chuderově zahájíte přípravu na novou sezonu a jak bude probíhat?
Začínáme v úterý 26. července a trénovat budeme v domácích podmínkách. Máme ale hřiště po rekonstrukci, takže první týden budeme hlavně běhat po kopcích. Už v sobotu nás pak čeká první přípravný zápas s Bezděkovem.

Jaké budou cíle vašeho týmu v nové sezoně? Najdou hráči motivaci na stejnou soutěž, přestože ji loni ovládli?
Pevně věřím, že najdou. Naším cílem bude opět skončit do třetího místa. Pokud by se povedlo si znovu vykopat postup, už bychom toho možná využili. Máme totiž v plánu doplnit mančaft, přijdou noví mladí hráči a když si soutěž vykopou, tak proč ne.

Kolik změn v kádru chystáte?
Máme rozjednaných asi pět hráčů, navíc se nám po nemoci vrátí i Dvořák, který rok nehrál. Chceme mužstvo vhodně doplnit a hlavně omladit. O odchodech žádné informace nemám, takže by nás mělo být více.