„Až do sedmdesáté minuty jsme byli lepším týmem, hru jsme kontrolovali. Škoda, že se nám ještě nepodařilo proměnit nějakou z mnoha šancí," nechal se slyšet spokojený ústecký trenér Bičovský.

Jeho hráči vlétli do utkání ve velkém stylu a už v 8. minutě mohli jít do vedení, když Veverka napálil tyč. Ve 29. minutě už se ale ústecký forvard dočkal. Položil si na zem Kostelného a poté si poradil i s gólmanem Hamplem – 0:1.

Zaskočená Opava padla ještě více do kolen. Domácí kouč Jan Baránek se snažil hru oživit střídáním, když ze hry stáhl Kostelného. „Ten kluk nepochopil, co po něm chci, hráč si na hřišti nemůže dělat, co chce. Na druhou stranu na vystřídání bylo devět hráčů," hněval se opavský kouč.

Po deseti minutách druhé půle přidali Severočeši druhý hřebíček do domácí rakve. Po rohovém kopu se u zadní tyče nejlépe zorientoval mladíček Hanich a poslal Ústí do dvoubrankového vedení. Za domácí sice snížil Wirth, ale to bylo z jejich strany vše.

„Pro Opavu to byl životně důležitý zápas a ty se hrají velmi těžce. Každá chyba, kterou uděláte, se projeví v další fázi zápasu," povídal kouč Bičovský a na závěr dodal: „Opavě se podařilo snížit, vyvinula tlak a v jednom případě jsme měli i štěstí. Naše vítězství bylo ale zasloužené."

Opava - FK Ústí nad Labem 1:2 (0:1)

Branky: 73. Wirth – 29. Veverka, 55. Hanich. Rozhodčí: Houdek – Kříž, Vlasjuk. ŽK: 3:3 (Kostelný, Wirth, Prokeš – Hrošovský, Hovorka, Benčík). Diváci: 1080.

Opava:
Hampel – Hrabina, Kostelný (39. Wirth), Štrbák, Šrom – Metelka – Partyš, Sedláček (64. Jurečka), Zapletal (54. Ficek) – Prokeš, Mrázek. Trenér: Baránek.

Ústí:
Zacharda – Peterka, Zukič, Valenta, Folwarczny (81. Džuban) – Hovorka, Martykán, Hrošovský, Benčík – Veverka (70. Moulis), Hanich (90+2. Malec). Trenér: Bičovský.