Svěřence trenéra Martina Berana čekal těžký protivník, o postup do divize bojující Most. O osudu utkání rozhodla prakticky už úvodní desetiminutovka, kdy domácí vyrobili dvě hrubky a soupeř se dostal do pohodlného vedení.

„Proti takovému soupeři se dvoubranková ztráta těžko otáčí. Zápas jsme si prohráli hned v úvodu,“ přiznal domácí kouč.

Ještě do poločasu se prosadil Stožický, ve druhém poločase přidali hosté další dvě branky. „Ve druhém poločase jsme chtěli hlavně udržet nějaký přijatelný výsledek, je ale pravda, že skóre odpovídá průběhu,“ nehledal Beran výmluvy.

Ve druhé půli tak alespoň výrazněji protočil sestavu, šanci dostala řada mladých odchovanců. „Stále potřebujeme alespoň bod, s tímto cílem také pojedeme v posledním kole do Kadaně,“ uzavřel domácí lodivod.

ZÁŘILI I MLADÍCI BRNÉ

Dopolední porážka Neštěmic dala matematickou jistotu záchrany konkurenční Brné, která by v opačném případě potřebovala alespoň bod z Perštejna. „Měli jsme hodně poslepovanou sestavu, vypadlo nám hned pět hráčů ze základu,“ přiblížil trenér Brné Milan Česlák. „Šanci tak dostali dva mladíci a svým výkonem mě příjemně překvapili,“ neskrýval nadšení.

Jak Tomáš Moravec, tak Valentin Demčenko totiž dokázali vstřelit branku a výrazně se tak podepsali pod poločasové vedení 3:2. Perštejn ale ve druhé půli přidal a 12 minut před koncem z druhé nařízené penalty ve svůj prospěch srovnal.

„V prvním poločase jsme podali slušný výkon a hráli s domácími vyrovnanou partii. Bez střídání nám ale došly síly, soupeř byl ve druhé půli lepší,“ hodnotil Česlák.

V rozstřelu už domácí exekutoři tak úspěšní nebyli, především díky Satkovi, jenž chytil hned dva domácí pokusy a Brná tak nakonec získala i bonusový bod.

„Důležité bylo, že jsme dokázali brzy reagovat na oba jejich úvodní góly. Pro diváky to byl pěkný zápas, padlo šest branek, jsme rádi, že jsme definitivně zachránění,“ uzavřel hodnocení Česlák. Jeho tým bude v posledním kole doma hostit Baník Modlany.

Fotbal, krajský přebor, 29. kolo:

Neštěmice – Mostecký FK 0:5 (0:3)

Branky: 3. Macháček M., 8. Lácha P., 44. Stožický, 53. Macháček Z., 78. Hejtmánek. Rozhodčí: Karrmann. ŽK: 0:1. Diváci: 80.
Neštěmice: Čermák (82. Páv) – Reischel (50. Sloup), Procházka, Klier, Maštalíř – Stukheil, Memeti (78. Lai), Wajshajtl (62. Trekoval), Valta – Vlasák, Martínek (69. Pek P.)

Perštejn – Brná 3:4 PK (2:3)

Branky: 23. a 78. Filinger (oba z pen.), 13. Krok – 17. Moravec, 24. Prousek, 31. Demčenko V. Penalty: 3:4. Rozhodčí: Prágl. ŽK: 0:1. Diváci: 80.
Brná: Satek – Demčenko V., Seidl, Prousek, Guth – Rakištenliev, Králík (90. Bartoš), Smetana, Moravec – Betka, Demčenko J.