„Příbram přijela jako horký favorit, holky se ale soupeře nezalekly,“ popsal trenér Radim Jankovský nástup svého celku, jenž se dostal do vedení. Příbram ale srovnala a po změně stran duel dokonce otočila až na 3:1. „Nevyšel nám začátek druhé půle, kdy jsme změnili rozestavení, protože jsme chtěli vyhrát. Přesto jsme se ale vyhecovaly k vyrovnání, což proti takovému soupeři vždy potěší,“ vyzdvihl dva góly svých svěřenkyň v závěrečné pětiminutovce.

Ty obstaraly Vendula Gieszmanová a Nikola Götzová, před nimi mířila do černého Tereza Vacková. Ústeckým fotbalistkám nyní stačí k záchraně jakékoliv zaváhání Mokrého, nebo bod z posledních dvou kol. Soupeře k tomu mají přímo ideální, nejprve je čekají poslední Bohemians, poté doma Zlíchov, který je třetí od konce.

VYHRÁLA I JUNIORKA

Úspěšný víkend Army, alespoň v dívčích soutěžích, pak dokonaly i juniorky, které ve 2. lize otočily dvoubrankovou ztrátu s Bohemians a zvítězily 4:3 na penalty. Soupeřky sice v Ústí vedly 2:0 a 3:1, ovšem Nikola Turzová a dvougólová Veronika Svrčková srovnaly na 3:3, v rozstřelu slavily domácí hráčky.

„Juniorka potvrzuje výkonnostní vzestup během roku. Díky bojovnému výkonu uhrála s favoritem dva body. Mladý tým získal výsledkem motivaci pro další práci,“ řekl Milan Seidl. 

ČFL žen, 16. kolo:
FK Ústí n. L. - Příbram 3:3 (1:1)
Branky: 15. Vacková, 86. Gieszmanová, 89. Götzová - 31. Císařová, 55. a 60. Smíšková
Rozhodčí: Flade. ŽK: 2:1. Diváci: 50.

Juniorky, 2. liga, 16. kolo:
FK Ústí n. L. - Bohemians Praha/Minerva 4:3 PK (0:2, 3:3, -5:4 pen)
Branky: 46. a 67. Svrčková, 55. Turzová - 5. Štěrbová, 28. Bebrová, 47. Městková
Rozhodčí: Lácha. Bez karet. Diváci: 30.