„Jsme rádi, že jsme derby zvládli. Klukům vyšel už začátek zápasu a ve čtvrté minutě jsme vedli o dva góly. To ale zápasu paradoxně uškodilo, protože od té doby Jílové zalezlo na vlastní půlku a betonovalo," prozradil vedoucí Libouchce Roman Král.

V dalším průběhu první půle domácí hráči marně dobývali obranu soupeře. „Těžko jsme se k nim dostávali, do konce poločasu jsme si vytvořili jen jednu pořádnou šanci, ale střela Hejny skončila jen na tyči," vyprávěl Král.

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. „Bylo to pořád stejné dobývání soupeře. Jílovému jsme dovolili jen jednu šanci, kolem sedmdesáté minuty nás podržel brankář Klačanský. A o deset minut později už jsme se dočkali pojistky, když Wild proměnil pokutový kop," povídal vedoucí mužstva Libouchce.

O tom, že se v derby nehrálo zrovna v rukavičkách, svědčí i statistika karet. Hosté si domů odvezli pět žlutých a jednu červenou. „Kluci poté oslavili výhru i postavení v tabulce. Daří se nám, jsme na vítězné vlně a rádi bychom ji udrželi co nejdéle," prozradil vedoucí druhého týmu tabulky a dodal: „V příštím kole jedeme do Košťan, které hrají o záchranu. Jsme papírový favorit a rádi bychom si přivezli tři body."

Libouchec – Jílové 3:0 (2:0).Branky: Kučera, Černohorský, Wild z PK. Rozhodčí: Husar. ŽK: 1:5. ČK: 0:1 (Kovařík). Diváci: 150.

Libouchec: Klačanský – Hejna, Novák, Zelený, Kučera – Slavka (87. Pacák), Strnad, Wild, Kabát (85. Eleš) – Černohorský (80. Palaščák), Filipi (70. Němeček).