Libouchečtí nastoupili na umělé trávě v Brozanech proti Bohušovicím. „Trošku nás to překvapilo, protože my jsme u nás už zhruba dva týdny trénovali na přírodní trávě,“ uvedl trenér Libouchce Václav Strádal.

I přesto však měli jeho svěřenci prakticky celý zápas pod kontrolou a po většinu času dominovali. Jejich převahu potvrdil vedoucí brankou 13 minut před koncem Kabát, jenže špatnou koncovku a také snad jedinou chybu Libouchce v zápase domácí minutu před koncem potrestali a srovnali na 1:1.

„Hráli jsme solidní fotbal, bohužel jsme neproměnili spoustu šancí. V závěru jsme udělali jednu chybu, kdy jsme špatně sehráli ofsajd systém a soupeř vyrovnal. Penalty už jsou loterie,“ dodal Strádal, jehož svěřenci nakonec pokutové kopy ovládli v poměru 5:4 a přidali bonusový bod.

DVĚ PENALTY PRO LÍDRA

V Lovosicích přivítal lídr tabulky poslední Velké Březno. Jiskra však dlouho držela bezbrankový stav, domácím pomohla až penalta, díky níž se dostali pět minut před přestávkou do vedení. To znásobili pět minut po pauze, kdy jim sudí přisoudil další pokutový kop, který hosty definitivně položil. Minutu nato přišel gól na 3:0, v závěru utkání přidaly Lovosice čtvrtý zásah.

Zápas krajského přeboru mezi fotbalisty Neštěmic (v bílém) a Štětím.

„První penalta byla jasná, při té druhé si myslím, že nás rozhodčí poškodil,“ líčil trenér a zároveň brankář Jiskry Ondrka. „Druhý gól nás položil, kluci ale i přesto bojovali, za což bych je chtěl pochválit. Myslím, že čtyři branky jsme si dostat nezasloužili,“ uzavřel.

1. A třída, 14. kolo: Bohušovice - Libouchec 1:2 PK (0:0, 1:1, -4:5 pen). Branky: 89. Fiala - 77. Kabát. Rozhodčí: Cvachoušek. ŽK: 1:0. Diváci: 30. Libouchec: Pluhař - Balog, Hammer, Kučera, Richter - Hejna, Kabát, Novák, Slavka - Šum, Lácha
Lovosice - Velké Březno 4:0 (1:0). Branky: 40. (pen), 50. (pen) a 90. Marčaník, 51. Vochomůrka. Rozhodčí: Maleček. ŽK: 2:3. Diváci: 30. V. Březno: Ondrka (55. Pták J.) - Farkaš, Valenta, Maturkanič - Neumann, Pták M. Šimáček (81. Studnička), Pliska, Králiček, Radla (65. Veselý) - Stakič (83. Svoboda)