Kmenový hráč Mladé Boleslavi totiž zamířil do Baníku Ostrava. Pro jarní sezonu posílí kádr suverénně posledního týmu nejvyšší soutěže.

1. FC Slovácko vs. FK Mladá Boleslav - Zleva Jan Kysela, Antonín Křapka, Libor Došek.„Samozřejmě nás to zaskočilo, už byla podepsaná smlouva, s Lukášem jsme počítali," přiznal sportovní manažer FK Ústí Stanislav Pelc.

Na druhou stranu ale rozhodnutí hráče i Boleslavi chápe. „Přeci jenom je to první liga. Lukáš je členem reprezentační jednadvacítky. Takže i trenér Lavička určitě bude raději, když bude hrát nejvyšší soutěž, byť na chvostu. Otázkou je, kolik bodů dokáže Baník v lize získat a jestli by pro psychiku hráče nebylo lepší, kdyby hrál v širší špičce druhé ligy."

Adekvátní náhrada

Vedení FK Mladá Boleslav okamžitě poskytlo ústeckému týmu náhradu. Namísto Vraštila přichází na hostování dvaadvacetiletý zadák Antonín Křapka.

„Je to naprosto adekvátní náhrada. Křapka má taky odehráno několik zápasů v první lize. Navíc může hrát i pravého beka nebo defenzivního halva. Vraštila bychom museli vzhledem k jeho pozici v reprezentaci stavět výhradně na post stopera," vysvětlil Pelc.

S Křapkou trenér Petr Němec počítá už v sobotním přípravném zápase, kdy se FK Ústí nad Labem představí od 11 hodin v Sokolově.