Lvíčata pálila tutovky, přesto San Marino hladce porazila

Ústí n. L. - Vítězství, které se nerodilo lehce, přesto je nakonec zcela zasloužené a jednoznačné. Česká fotbalová reprezentace do 21 let porazila v kvalifikaci na ME San Marino 3:1 a připsala si první tříbodovou výhru.

11.11.2017

Kvalifikační utkání fotbalové reprezentace do 21 let na ME.Foto: Deník / Pech Karel

Fotbalisté české reprezentace do 21 let porazili v kvalifikačním utkání na ME San Marino 3:1. I přesto, že měli Češi po celý zápas převahu, branek se diváci dočkali až v závěrečné půl hodině, v nastaveném čase pak vstřelilo San Marino svou vůbec první branku v kvalifikaci.

V prvním poločase sledovala slušná divácká návštěva, podpořená o řadu ultras z celé republiky, převahu českého týmu, žádná ze střel však v brance neskončila. Nejblíže byl v závěru první půle Trubač, jenž ale trefil tyč.

Po změně stran se osmělilo i San Marino, Češi však přebrali otěže utkání zpět do svých rukou a v závěrečné třetině utkání se diváci dočkali i branek. Nejprve se po sporné, avšak dle televizních záběrů regulérní situaci, prosadil Tomáš Zajíc, jenž doklepl do sítě odražený balón. Prolomení obranného valu soupeře Lvíčata nakoplo, obrovskou šanci spálil Zajíc, který z metru trefil pouze brankáře, Takács trefil břevno! Chvíli po něm se ale prosadil Sáček, který se z dálky opřel do míče a jeho rána se zastavila až v síti.

Břevno trefil o chvíli později i Bačo, na 3:0 zvýšil po krásné akci znovu Zajíc, jehož před prázdnou brankou našel Mihálik. Už to vypadalo, že Češi si závěr utkání pohlídají, jenže z poslední standardní situace zápasu propadl míč k osamocenému D'Addariovi a ten rozpoutal v řadách hostů radost, jako kdyby právě vyhráli celé EURO.

"Je to těžké, když je soupeř celé utkání zalezlý a útočíte proti deseti lidem. Chtěli jsme dát rychle úvodní gól, to se nám bohužel nepovedlo," hodnotil dvoubrankový střelec Zajíc. "Dva góly mě samozřejmě těší, mohl jsem jich ale dát mnohem víc," litoval.

"Věděli jsme, že to bude o tom, kdy přijde první branka, bohužel se tak stalo až ve druhé půli. Přišlo mi, že jsme v prvním dějství hodně zkoušeli, co by mohlo na San Marino platit, po přestávce jsme styl hry změnili, dávali jsme delší křížné pasy, snažili se více centrovat a dali jsme z toho krásné dva góly. Třetí branka padla po pěkné individuální akci," hodnotil stoper českého výběru Alex Král, jenž působí v nedalekých Teplicích. "Čeká nás Moldavsko, které musíme zvládnout, abychom měli šanci postoupit dál." Král se také vyjádřil k brance soupeře v závěru utkání. "Dali první branku v kvalifikaci, takže je jasné, že z ní měli obrovskou radost. Nám by se určitě s žádným soupeřem nemělo stávat, že inkasujeme v 94. minutě ze standardky. Říkali jsme ale s klukama v kabině, že je hezké, že i přes prohru jsou šťastní i za tu jednu branku, takže jim tu radost přejeme. Jsme rádi, že máme hlavně tři body a teď věříme, že zvládneme i utkání v Moldavsku."

Utkání hodnotil také trenér českého výběru Vítězslav Lavička. "Vyhráli jsme, čímž jsme splnili povinnost. Bylo ale vidět, že pořád máme velké rezervy. Věděli jsme, že soupeř má svou hru založenou na organizované obraně, v prvním poločase jsme až příliš složitě házenkářsky kombinovali kolem šestnáctky. Na můj vkus tam chodilo málo centrovaných míčů, navíc chodily pozdě, soupeř je tak v klidu odvracel." S druhou půlí už mohl být spokojenější. "Po změně stran jsme zlepšili hru i pohyb, vypracovali jsme si i víc příležitostí a nakonec z nich vytěžili i góly. Viděli jsme, že soupeři dochází síly a skóre jsme chtěli ještě navýšit, bohužel jsme v nastavení sami inkasovali. K tomu, abychom se mohli měřit s týmy, které jsou momentálně nad námi, se ale potřebujeme zlepšit," uzavřel.

Kvalifikace ME U21:

Česká republika - San Marino 3:1 (0:0)

Branky: Branky: 63. Zajíc, 70. Sáček, 76. Zajíc – 90+3. D'Addario
Rozhodčí: Vilkov – Vorontsov, Zhvakin – Nikolaev (všichni Rusko); delegát: Borg (Malta); technický delegát: Stride (Velká Británie)
ŽK: 20. Tamagnini (SMA), 41. Battistini (SMA), 45. Gatti (SMA), 72. Tamagnini (SMA), 83. Della Valle (SMA)
Držení míče: 59 % : 41 %. Střely na branku: 12:2. Střely mimo: 9:0. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 14:10. Diváci: 1 473.

Česko: Staněk – Řezáč, Bačo, A. Král, Provod – Kulhánek – Sáček (76. Kratochvíl), Mihálik – Trubač (46. Knejzlík), T. Zajíc, Vaníček (67. Takács). Trenér:Vítězslav Lavička.
Náhradníci: Vorel – Kratochvíl, Wiesner, Knejzlík, Machalík, Ladra, Takács.

San Marino: De Angelis – D'Addario, Censoni, Casadei, Grandoni – Battistini (56. Vultaggio) – Mularoni, Lunadei, Tamagnini (90. Venerucci), Tomassini – Gatti (75. Della Valle). Trenér: Fabrizio Costantini.
Náhradníci: Marconi – Valentini, Venerucci, Della Valle, Matteoni, Giardi, Vultaggio.

Autor: Daniel Brzák

11.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

Vojta Říha se narodil Evě Šilingové z Ledvic 19. listopadu v 0.07 hod. v ústecké porodnici. Měřil 49 cm a vážil 3,5 kg
18

FOTO/ANKETA: Právě jsme se narodili

Pražské swingové trio Hot Sisters.
3

Swingové krásky z Prahy zahrají v Cargo Gallery

Vězeň zmizel z práce, policie po něm pátrá

Ústecký kraj – Vězně jako zaměstnance využívá v Ústeckém kraji řada firem. O jednoho méně však napočítali ve středu 22. listopadu ráno v provozu roudnické pobočky společnosti Meva Group, která vyrábí kovové nádoby na odpad.

AUTOMIX.CZ

Má vaše škodovka jedno zrcátko menší než druhé? Víte, proč to tak je?

V devadesátých letech se začal zejména u německých aut objevovat zvláštní jev. Mnozí z vás si dost možná všimli, že starší auta koncernu Volkswagen, ale i Mercedesy nebo vozy BMW, mají na straně spolujezdce výrazně menší zpětné zrcátko, než je to na straně řidiče. Proč to ale tak je?

Na Moldavě budou promítat dokument Záhada lokálek a založí spolek

Moldava v Krušných horách - Spolek lokálních drah, tak by se měla jmenovat iniciativa, která chce udržet život na Moldavské a Kozí dráze či na trati Teplice - Lovosice.

Policie v Krásném Březně pátrá po tom, kdo vykrádá sklepní kóje

Ústí nad Labem - Nejrůznější nářadí ukradl zlodějíček, který pronikl do sklepní kóje ve Vojanově ulici během noci z 19. na 20. listopadu.