A co ukázaly dosavadní tři čtvrtiny soutěže? Že Slovan ani po snížení rozpočtu nebude hrát v 1. lize druhé housle, ale bude na sobě muset tvrdě pracovat. Především v obraně to týmu neklape tak, jak bylo v předchozích letech zvykem. Ústečtí Lvi inkasovali 94 branek a v tomto ohledu je hned pětice týmu první ligy lepší!

„Máme za sebou 39 zápasů a docela dost bodů, na druhou stranu na sobě musíme neustále pracovat," přiznává asistent trenéra Lvů Jiří Mička.

Co se týče útočné fáze, nastříleli Severočeši 141 branek, což je řadí na druhé místo v produktivitě mezi týmy. Lepší je jen druhá Olomouc. „Naším cílem do poslední čtvrtiny základní části je co nejvíce stabilizovat jednotlivé formace, aby se spolu kluci sehráli. Už na tom pracujeme delší dobu a dá se říci, že z padesáti procent to funguje, jak si představujeme," prozradil Mička.

Další cílem Slovanu je podle jeho slov setrvání v první čtyřce tabulky. „S dosavadním umístěním jsme spokojeni a chceme se v první čtyřce udržet. Když skončíme třetí, bude to super, když druzí, tak to bude ještě lepší," vypráví Mička a jedním dechem dodává: „V následujících třinácti kolech budeme hrát naplno o každý bod a uvidíme, jaké umístění nám naše výsledky přinesou. Klidně se můžeme dostat i před Olomouc."

Právě Hanáci jsou zatím v tabulce na druhé příčce, vede favorizovaná Mladá Boleslav. S oběma soupeři mají letos Ústečtí Lvi horší vzájemnou bilanci, s oběma se ale ještě jednou střetnou a mohou si tak napravit reputaci.

„Může se stát, že v utkání s Olomoucí budeme hrát o šest bodů. To je ale ještě daleko. Nyní máme před sebou zápas v Benátkách nad Jizerou a na ten se musíme dobře připravit," nechce trenér Slovanu Mička předbíhat.

Zápas v Benátkách je na programu už v sobotu v 18 hodin. Olomouc hraje na horké půdě nevyzpytatelného Šumperku. Bude se pořadí měnit už po 40. kole soutěže?