Do utkání vypustil domácí trenér Soukup osvědčenou sestavu, tedy i s uzdravenými Švancarou a Ondřejkou na hrotu útoku. Aktivní vstup do utkání vyvrcholil nebezpečným pokusem Kubáně, který pořádně protáhl gólman Ústí Nováka.

O několik minut později se obránce Slovácka zapsal do historie utkání ještě výrazněji. Po závaru před Filipkovou brankou totiž na brankové čáře rukou vytáhl Doležalovu dorážku a rozhodčí Matějek po konzultaci se svým asistentem nařídil pokutový kop. Kubáň si navíc zblízka prohlédl červenou kartu.

Další trest Slovácko nestihl. Doležalovu penaltu totiž Filipko zneškodnil a uchoval tak modrobílým naději na dobrý výsledek.

Další výraznou postavou v domácím dresu byl Michal Kordula. Nejprve zabránil jasné gólovce soupeře, pět minut před přestávkou pak krásnou přihrávkou vysunul do šance Fujerika. Domácí záložník ale potvrdil, že stále nemůže nalézt střeleckou formu z jarní části. Podařilo se mu sice obstřelit gólmana Nováka, jenže těsně i pravou tyč.

Přestože domácí hráli takřka od začátku v deseti, byli Ústí minimálně vyrovnaným soupeřem. V úvodu druhé půle se nastěhovali před branku Nováka, kterého pěkně „propleskla“ Švancarova střela.

Hosté sice podnikali nebezpečné brejky, prim ale hráo Slovácko. Volešákovu hlavičku sice hostující gólman skvěle zlikvidoval, o chvíli později ale už lovil míč ze své sítě. Po rohu čerstvého novomanžela Víta Valenty totiž zahrál rukou ve vlastní šestnáctce Volek a Švancara se z penalty nemýlil – 1:0.

Pak ovšem převzali iniciativu hosté. Blízko k vyrovnání měl Martykán, toho ale vychytal skvělý Filipko. Na střelu Volka ze 70. minuty ale domácí gólman neměl šanci zareagovat a bylo vyrovnáno – 1:1.

Obě mužstva se až do posledních vteřin snažila strhnout vítězství na svou stranu, výsledek se už vak nezměnil.

1. FC SLOVÁCKO – ÚSTÍ NAD LABEM 1:1 (0:0)
Branky: 61. z pen. Švancara – 70. Volek. Rozhodčí: Matějek – Wilczek, Urban. ŽK: Ondřejka – Martykán, Volek. ČK: 13. Kubáň. Diváci: 5562.
1. FC Slovácko: Filipko 1 – Kuncl 2, Mezlík 3, Košút 3, Kubáň 4 – Fujerik 3 (83. Szmek), Kordula 2, Volešák 3, V. Valenta 2 – Ondřejka 3 (73. J. Valenta), Švancara 2 (63. Urbánek). Trenér: M. Soukup.
Ústí nad Labem: Novák – Polák 3, Džuban 2, Valenta 3, Vrtělka 4 (56. Benčík 3) – Doležal 3, Zachariáš 3, Martykán 3, Volek 3 (78. Gibala) – Jindráček 2, Krbeček 4 (46. Kraut 4). Trenér: S. Habanec.