„Jenže pak přišla dlouhodobá zranění několika hráčů a lepili jsme to, jak se dalo," lituje trenér týmu z Osady Martin Beran.

Předpokládám, že s devátým místem nejste spokojený…
Je to pro nás velké zklamání. Sezonu jsme rozjeli dobře, příprava se povedla, na tréninky chodilo dvanáct až třináct lidí. Kluky to bavilo, v týmu byla pohoda a dařilo se nám i výsledkově. V jednu chvíli jsme byli i první v tabulce.

Jenže pak přišel nečekaný pád. Co za ním stálo?
Dlouhodobě se nám zranili Lejček s Rohlíkem a další hráči vypadli ze sestavy ze studijních či pracovních důvodů. Najednou jsme poznali, jak úzký máme kádr, nebylo kde brát. V několika zápasech hráli Čítek a Holakovský, kteří už jsou starší. Snažili jsme se to doplnit dorostenci, ale těm zase chyběla potřebná kvalita. Prostě jsme to lepili, jak to šlo.

Které zápasy byly z vašeho pohledu nejlepší a které se naopak nepovedly?
Nejlepší byl asi hned první zápas s Rumburkem, kterému jsme doma dali šest gólů. A nejhorší? Asi ten poslední ve Velkém Březně. Hrálo se na těžkém terénu a s fotbalem to nemělo moc společného. Nakonec jsme prohráli hokejovým výsledkem 4:7.

Kdy zahájíte přípravu na jarní část a jak bude probíhat?
Začínáme 10. ledna a čeká nás jak příprava v tělocvičně, tak i nabírání fyzické kondice. V plánu máme i třídenní soustředění a rádi bychom sehráli pět až šest přátelských zápasů.

Jak už jste naznačil, máte hodně úzký kádr. Budete tedy pracovat na jeho posílení?
Stoprocentně. Už jsme zahájili jednání s několika hráči, jména vám ale neřeknu. Máme vytipovaných několik lidí, potřebujeme posílit na každém postu. Rád bych přivedl minimálně čtyři hráče.

Ze stávajících někdo končí?
Nemám o tom žádné informace. Navíc by se do přípravy brzy měli zapojit už i Rohlík s Lejčkem.

Jaké budou cíle Střekova v jarní části sezony?
Naším cílem bude získat ze začátku co nejvíce bodů a rychle se dostat do klidného středu tabulky. Na nejlepší týmy už máme velkou ztrátu, takže budeme chtít soutěž dohrát hlavně se ctí.