„Snad si do úvodních kol přeneseme formu z přípravy," doufá nový trenér Ústečanů Jiří Skála. Během zimní přestávky týmu vštípil nový herní styl a na výsledcích to bylo znát. Arma se v přípravě prezentovala útočným fotbalem, například s mistrovskou Plzní uhrála divokou remízu 4:4, Příbram porazila 4:3.

ATRAKTIVNÍ HERNÍ STYL

„Příprava splnila svůj účel, snažili jsme se praktikovat změny v rozestavení i v atraktivitě stylu útočné fáze. Výsledkově se nám dařilo, i když kvalita soupeřů nebyla taková, jaká bude v soutěži. Je pozitivní, že jsme dali čtyři góly Plzni i Příbrami, ale soutěž bude o něčem jiném," ví kouč.

Jeho tým odehrál v přípravě celkem sedm zápasů, pětkrát zvítězil, jednou remizoval a jednou prohrál. „Dáváme góly, ale směrem dozadu ještě máme co zlepšovat," uznal na předsezónní tiskové konferenci kapitán týmu Michal Zeman.

Do Frýdku-Místku odcestovali hráči už v pátek odpoledne. „Čeká nás důležitý zápas a vzhledem k tomu, že nechceme riskovat problémy na dálnici, vyrazíme z Ústí už v pátek. V sobotu od pěti se hraje a domů se vrátíme v neděli v ranních hodinách," prozradil již před časem sportovní manažer Severočechů Stanislav Pelc.

ZVLÁDNOUT ZAČÁTEK

A s jakými plány Ústečané na dalekou misi vyrazili?

„Začátek sezony pro nás nebude jednoduchý, začínáme venku. Poté ale následují dvě domácí utkání a zejména ve třetím kole nás čeká velice atraktivní duel s Baníkem Ostrava. Potřebujeme se před těmi těžkými domácími zápasy odrazit, ale start ve Frýdku-Místku je velmi náročný," uvědomuje si trenér Army, která má letos v plánu skončit v první polovině tabulky.

„Výsledky v přípravě byly dobré. Doufejme, že se nám povede začátek, a že se nebudeme pohybovat ve spodních patrech. Cílem je první polovina tabulky, aby to lidi bavilo a abychom z toho měli všichni radost," řekl Jiří Dušek, místopředseda představenstva FK Ústí.