V 59. minutě utkání se o ní z pokutového kopu postaral hostující Bouška a rozhodl tak o tom, že derby, které se hrálo ve Svádově, dopadlo lépe pro Baník.

Šanci dostali mladíci

„Měli jsme před sebou dva zápasy, proto jsme rozdělili tým na dvě poloviny. Proti Mostu dostali šanci převážně mladí kluci, aby nám ukázali, co v nich je, a jestli s nimi můžeme počítat. V utkání toho ale moc nepředvedli. Za Most nastoupili prakticky jejich vrstevníci a hráli lépe. Naši kluci by měli zabrat, jestli chtějí v kádru zůstat, měli by se chytit za nos," nebyl s výkonem týmu spokojený asistent trenéra Ústí Petr Fousek.

Fotbalisté Army si přitom v utkání vytvořili dostatek brankových příležitostí, ale prostřelit mosteckého gólmana Divkoviče byl pro ně neřešitelný problém. Když v závěru poločasu hlavičkoval Bubeníček mimo branku, šli se hráči obou týmů občerstvit za bezbrankového stavu.

Na začátku druhého dějství mohl posunout Armu do vedení Suchý, z úhlu však trefil jen hostujícího brankáře a na druhé straně přišel o deset minut později trest. Domácí brankář Tvrdoň přišel do souboje s mosteckým hráčem příliš pozdě a fauloval. Následovala penalta, kterou proměnil Bouška.

Penalta byla jasná

„Byla to chyba našeho brankáře, penalta byla jasná," přiznal Fousek.

V závěru zápasu se sice Ústečané ještě snažili o vyrovnání, neustále však trefovali jen brankáře Divkoviče a vyrovnat už se jim nepodařilo.

FK Ústí nad Labem – Baník Most 0:1 (0:0) Branka: 59. Bouška z PK. Diváci: 70.
FK Ústí: Tvrdoň – Pícha, Seidl, Peterka, Bubeníček – Sedláček, Pokorný, Miskovič, Eliáš, Suchý – Čapek. Trenér: Němec.