Oba hráči dělají Ústí v zahraničí dobré jméno a své angažmá si zatím pochvalují.

Jáchyme, Vasile, jak se vám daří v dresu Dynama Drážďany?
Bechyně: Našemu týmu se moc nedaří, pohybujeme se ve spodních patrech. Každý zápas je těžký a o to více je každý bod cennější. I proto se potřebujeme během zimní pauzy dobře připravit na druhou část sezony, ve které ze sebe musíme vydat vše a urvat nějaké body. V tabulce je to velice vyrovnané, takže když vyhrajeme, tak se vždy posuneme o dvě až tři pozice výše, ale bohužel je to tak i s prohrou.
Kušej: Hrajeme Bundesligu první sezonu a myslím si, že se nám nepodařilo dostat do tempa ostatních týmů. Nechci říct, že jsme vyloženě špatní. Jsme na dobré cestě, ale je před námi ještě hodně práce.

Co Vaše individuální výkony, je pro vás těžké se prosadit?
Bechyně: Je to hodně těžké. V týmu je velký počet hráčů, a proto stačí jediné zaváhání, zranění či onemocnění a návrat do sestavy je obtížný.
Kušej: Pravidelně jsem nastupoval v základní sestavě a odehrál vždy více než padesát minut. V každém zápase jsem měl i asistenci, ale gól jsem zatím nedal. Jinak herně jsem celkem spokojený.

Jak byste porovnali český a německý fotbal?
Bechyně: Německý fotbal je podstatně rychlejší a tvrdší a proto tu není moc času něco vymýšlet. Trenéři nás učí hrát rychle a důrazně, nikoli vodit balón. Úspěchem je zde rychlá a přesná kombinace, která vás dostane do přečíslení. Když hrajete, musíte být tvrdý a předvídavý, jinak nemáte šanci uspět.
Kušej: Hra v Bundeslize se nedá srovnávat s tou v české lize. V Německu se hodně dbá na pracovitost a disciplínu. Nestane se zde, že by na tréninku bylo méně jak dvacet hráčů. Nechci říct, že by to v Česku bylo nějak špatné, ale v Německu se pracuje jinak a mně to i více vyhovuje.

Vasile, vy máte máte za sebou i několik reprezentačních startů. Jaký je to pocit hrát za ČR?
Kušej: Ten pocit, když vyběhnete na trávník se lvíčkem na prsou, se nedá popsat. Každý fotbalista by to chtěl zažít. Je to něco neskutečného a je pro mě čest nastupovat za Českou republiku.

Oba určitě sledujete A tým Dynama Drážďany…
Bechyně: A týmu se daří skvěle a zatím to vypadá na postup do 2. Bundesligy. Město fotbalem opravdu žije. Na zápasy chodí hodně lidí, mají průměrnou návštěvu 28 tisíc. Na každém rohu je namalováno „SGD 1953" a všichni pokřikují: „Dynamo, Dynamo!". Jsou zde výborné podmínky pro fotbal, které v Česku chybí. Mají kolem deseti hřišť a hlavní stadion pro 30 tisíc lidí.

Sledujete výsledky Army?
Bechyně: Ano, aktivně se zajímám o výsledky naší Army a doufám, že by to letos mohlo vyjít i s první ligou.
Kušej: Sleduji ústecký fotbal a rád se chodím dívat jak na bývalé spoluhráče, tak i na A mužstvo.

Jaké jsou vaše osobní cíle?
Bechyně: Fotbalový sen má asi každý stejný. Chtěl bych se živit fotbalem a hrát v nějakém slavném klubu.
Kušej: Můj sen a zároveň cíl je dostat se na úroveň některé z evropských top soutěží a nastupovat za reprezentaci.

Ondřej Klíč