„Mohlo to být třeba o dvě příčky lepší, ale zklamaní určitě nejsme. Umístění asi odpovídá výkonům, které jsme předváděli," hodnotí sezonu asistent trenéra Chuderova František Fousek.

V jakých činnostech se týmu v sezoně dařilo v čem to naopak nefungovalo ideálně?
Spokojení můžeme být především s útočnou fází, nastříleli jsme nejvíce branek ze všech týmů v soutěži. S obranou fází už to ale tak dobré nebylo, z týmů z horní poloviny tabulky jsme dostali nejvíce branek. Je to ale hodně dané tím, že nehrajeme žádný beton. Se všemi soupeři se snažíme hrát otevřený fotbal, pro diváky. Vždyť fotbal se hraje pro lidi a v těchto soutěžích asi nemá cenu odkopávat míče a betonovat.

Kdo v sezoně patřil k hlavním tahounům vašeho družstva?
Nerad bych jmenoval jednotlivce, pochvalu si zaslouží celý tým. Branky dávali útočníci, záložníci, obránci i náhradníci. Sázeli jsme na kolektivní pojetí hry, kluci mají suprovou partu a to je hlavní.

Který zápas byl z vaší strany v sezoně nejpovedenější?
Asi utkání s Heřmanovem hned ve třetím kole soutěže. Vyhráli jsme doma 8:5. Vedli jsme už 4:0, ale najednou to bylo 5:4. Nakonec jsme to ale zvládli, padlo třináct branek a divákům se to muselo líbit.

A na který z letošních zápasů byste naopak nejraději zapomněl?
Asi na zápas v Benešově. Nepodali jsme tam špatný výkon, ale do čeho domácí kopli, to jim tam spadlo. Nám naopak nevycházelo vůbec nic a branku bychom asi nedali, ani kdyby se hrálo do půlnoci.

Kdy zahájíte přípravu na novou sezonu a jak bude probíhat?
Začínáme na konci července a trénovat budeme v domácích podmínkách. Měli bychom v přípravě odehrát i dva přátelské zápasy. V posledním týdnu před zahájením soutěží pak pořádáme turnaj O pohár starosty Chuderova, kterého se jako každý rok zúčastní čtyři týmy.

Dojde ve vašem kádru k nějakým hráčským změnám?
Zatím o žádných nevíme, musíme si sednout s vedením a probrat to. Rádi bychom přivedli dva hráče, ale vše bude otázkou jednání. Zájem máme o útočníka a záložníka, protože někteří naši hráči nestíhají zápasy z pracovních důvodů.

A jaké budou ambice Chuderova v následující sezoně?
Chceme se vrátit zpátky na bednu, tedy skončit do třetího místa. Uvidíme ale, jak to dopadne, protože v soutěži je hodně nových týmů, jejichž kvalitu neznáme.