Jako na houpačce vypadal duel na Střekově. Domácí prohrávali 0:2, skóre ale dokázali ještě do pauzy otočit. Přesto si nakonec odvezli všechny body Libochovičtí, kteří po změně stran reagovali dvěma zásahy.

„Fotbal nahoru dolů mi nevadí, pokud je to celou dobu se stoprocentním nasazením. My jsme ale úvod prospali, pak jsme skvělým výkonem výsledek otočili, načež jsme znovu polevili,“ nebyl spokojen trenér Střekova Tomáš Friedl. „Ve druhé půli jsme mohli rozhodnout, místo toho nabídneme soupeři penaltu,“ zlobil se. Pokutové kopy kopali hosté hned dva. „Bylo to od nás absolutně netaktické!“

STŘELEC VITÁSEK A MOJŽÍŘSKÁ TVRZ

Nový areál zatím vyhovuje i fotbalistům Mojžíře. Ti zdolali i čtvrtý celek tabulky, Junior Děčín, a poskočili už na devátou příčku. Výhru 3:1 režíroval kanonýr Vitásek, jenž vstřelil hattrick.

Úřadoval také Libouchec, který smetl Benešov 6:0. „Těžko se to hodnotí. Utkání bylo po celý zápas v naší režii, přesto jsem ale měl k prvnímu poločasu výhrady,“ řekl trenér Strádal.

„I hráči ale věděli, že to není úplně ono, ve druhé půli už to byla naše hra a pěkný fotbal,“ dodal. Třígólovým hrdinou se stal Denis Lácha, dvěma góly mu sekundoval Hejna. Libouchec se drží na páté pozici a poslední dvě kola už si může v klidu užít. „I když už o nic nejde, chceme i nadále vítězit,“ zdůraznil na závěr kouč Libouchce.

Smutnou jistotu poslední příčky získalo Velké Březno, které doma padlo i s Bohušovicemi nad Ohří. O své výhře 2:1 hosté rozhodli dvěma slepenými brankami v poslední desetiminutovce první půle. Ještě do přestávky sice reagoval domácí Šimáček, víc už se ale ústeckému celku stihnout nepodařilo.

1. A třída Velké Březno - Bohušovice n. O. 1:2 (1:2)
Branky: 43. Šimáček - 35. Kyzlík, 36. Gaube. Rozhodčí: Živnůstka. ŽK: 2:3. Diváci: 50.
Střekov - Libochovice 3:4 (3:2)
Branky: 30. Novotný, 34. Křeček, 41. Páša - 6. Pinďák Vlastimil, 29. a 78. Urban T. (oba z pen.), 81. Hurt. Rozhodčí: Červený. ŽK: 1:3. Diváci: 60.
Libouchec - Benešov n. Pl. 6:0 (1:0)
Branky: 38., 51. a 88. Lácha D., 79. a 83. Hejna, 64. Wild. Rozhodčí: Provazník. ŽK: 0:1. Diváci: 80.
Mojžíř - Junior Děčín 3:1 (2:0)
Branky: 23., 43. a 90. Vitásek - 57. Studnička. Rozhodčí: Hanzal. Bez karet. Diváci: 270.