Fotbalisté Mojžíře v domácím azylu na umělé trávě v Neštěmicích doslova ztrapnili Benešov debaklem 9:1. Vyhrál i Střekov, Libouchec ztratil nadějně rozehraný zápas v Proboštově, Jiskra padla.

Mojžíř od začátku diktoval tempo hry, a tak bylo spíš jen otázkou, na jaké hodnotě se skóre zastaví. Domácí měli už v první půli velkou převahu, soupeře takřka k ničemu nepustili a poločas 3:1 byl ještě hodně milosrdný. Po změně stran už se domácí mašina rozjela naplno a počastovala Benešov dalšími šesti trefami.

Neštěmice (v bíločerveném) porazily ve 24. kole KP Litvínov 3:2. Foto: Deník/Rudolf Hoffmann

„Z naší strany to bylo hodně povedené utkání, i když je nutno přiznat, že nám to Benešov zejména ve druhé půli hodně ulehčil,“ líčil spokojený trenér Mojžíře Michal Kubec. „Mrzí mě snad jen, že jsme divákům nedopřáli desátou branku,“ našel jedinou kaňku.

V dalších utkáních ztratil v poslední desetiminutovce Libouchec vedení 2:0 v Proboštově a nakonec odjel pouze s bodem, rychtu 1:6 schytalo od lídra Velké Březno. Naopak po čtyřech zápasech bez gólu konečně vyhrál Střekov, který porazil 3:1 Křešice. V dohrávce však v úterý zvládl duel v Benešově. Ačkoliv smazal dvoubrankovou ztrátu, nakonec prohrál 4:2.

Fotbal, 1. A třída:
Mojžíř – Benešov 9:1 (3:1).
Branky: 49., 63. a 80. Schmied, 16. a 52. Fiala, 36. Jankovský, 40. Vitásek, 57. Král (pen), 83. Růžek – 32. Malý.
Rozhodčí: Matas. ŽK: 0:1. Diváci: 75.

Proboštov – Libouchec 3:2 PK (0:0, 2:2, -4:2pen).
Branky: 83. Kalabza, 89. Korál – 74. Černohorský (pen), 78. Kabát.
Rozhodčí: Cvachoušek. ŽK: 1:2. Diváci: 120.

Střekov – Křešice 3:1 (1:1).
Branky: 24. Páša, 82. Strnad, 87. Suchánek (vl.) – 6. Bader.
Rozhodčí: Karrmann. ŽK: 0:2. Diváci: 50.

Velké Březno – Oldřichov 1:6 (0:1).
Branky: 85. Radla – 16. Sedláček, 51., 53., 65. a 67. Zícha, 61. Hrubý.