Arma nakonec zvítězila přesvědčivě 3:0 a vstup do soutěže se jí vydařil. „Ale mohlo to skončit i vyšším rozdílem, jen já jsem měl v prvních dvaceti minutách dvě vyložené šance, které jsem neproměnil, což už je u mě ale normální," usmíval se po utkání Moulis.

Právě kvůli neproměněným šancím jste si na hřišti nadával?
Ano, musím na sebe být kritický. Štve mě, že nedávám góly. Když je dávat nebudu, tak se nikam neposunu. Musím na sebe být přísný.

Co přesně si vyčítáte? Zbrklost, nebo špatné řešení situací?
Jak kdy. Mám míč dobře na levačku, ale třeba ještě zbytečně přihraji místo toho, abych vystřelil. Když můžu nahrát, tak zase zbytečně vystřelím. V tomhle se musím trochu více uklidnit a snad to půjde. Snad budu dávat góly a budu platný pro tým.

To ale jistě už jste, vždyť jste dal důležitý gól na 2:0…
Dostal jsem tam výborný balón od Ríši Veverky, na zadní tyči už jsem to jen dával do brány. Je ale pravda, že nás to uklidnilo. Vedení o jeden gól je takové ošemetné, kdyby dal třeba soupeř z brejku nějakého góla, tak bychom museli hodně útočit. Myslím si, že nás to skutečně uklidnilo, pak jsme navíc přidali třetí gól a už bylo po zápase.

Nakonec jste vyhráli 3:0. Jste tedy se vstupem do letošního ročníku soutěže spokojení?
Hráli jsme doma a chtěli jsme do sezony vstoupit vítězně. Povedlo se nám to, takže jsme rádi. Byli jsme celý zápas lepší a vyhráli zaslouženě.

V parném počasí, které v den utkání panovalo, se ale nehrálo nejlépe, souhlasíte?
Pro oba týmy to bylo stejné, ale je pravda, že to bylo hrozné počasí. Chtěli jsme presovat, ale moc to nešlo. V tomhle počasí nejde presovat celých devadesát minut, ještě na tomhle letišti. Museli jsme síly trochu šetřit a hrálo se v takovém vlažnějším tempu. Ale bylo to kvůli tomu počasí, nebylo zrovna optimální.

Věříte, že vám povedený výsledek s Vltavínem pomůže do dalších bojů?
Určitě nám to pomůže psychicky. Teď pojedeme do Zlína, kde nás čeká těžké utkání. Rozjezd je vždycky důležitý a teď na tom budeme psychicky lépe, než kdybychom tady prohráli a pak jeli do Zlína. Takhle tam můžeme jet s čistou hlavou a uvidíme, co tam předvedeme.

Jak se vám hraje pod novým trenérem Lukášem Přerostem?
Trenér chce z každého dostat maximum. Já jsem ho zažil už v Teplicích v dorosteneckých týmech. Vždycky jsem pod ním makal na sto procent. On je takový, že nutí všechny hráče makat na maximum, takže já jsem rád, že je tady u nás.

Je v tréninku vidět velká změna oproti předchozímu kouči?
Je to docela změna. Nechci říkat, že byl pan Bičovský špatný trenér, to ne, ale je to rozdíl. Teď je to takové více profesionální.

Tým hodně omladil. Jaké budete mít v nové sezoně ambice?
Říkalo se, že nechceme hrát o postup, ale když si to všechno sedne a bude se vyhrávat, tak proč ne. Tým je dobře složený, je tady spousta mladých hráčů. Když si všechno sedne, tak si myslím, že bychom mohli hrát nahoře. Máme za sebou ale jen první kolo, uvidíme, co bude dál.