„První liga mi určitě něco dala, ať už sportovně, tak i do života. Musel jsem se odstěhovat od rodičů. Byl jsem mamánek, ale najednou jsem se o sebe musel postarat sám," usmíval se po utkání Moulis.

Lepší návrat do Ústí jste si nemohl představovat, že?

Je super, že mi to vyšlo, dal jsem dva góly a jsem samozřejmě rád. Hlavní ale je, že jsme vyhráli, když jsme to ve Frýdku pokazili. Řekli jsme si, že na ně vlítneme, ale to se nám moc nepodařilo, prvních deset minut od nás bylo zbrklých. Pak jsme ale dali šťastný gól, přišel druhý a třetí a už jsme se uklidnili. Druhá půlka už od nás nebyla moc záživná, ale prostě jsme to už dohrávali. Vyhráli jsme 3:0 a myslím si, že zaslouženě. Jsme spokojení.

Družstvo asi po zklamání ve Frýdku výhru potřebovalo…

To určitě. Věděli jsme, že máme za týden doma Ostravu a pak jedeme do Opavy, což jsou dvě těžká kola. Chtěli jsme jít na Ostravu se třemi body, což se nám povedlo a teď se můžeme připravovat na další zápas. Uvidíme, jak to dopadne, ale výhru jsme potřebovali.

Nabudila váš tým křivda, že vám rozhodčí v závěru utkání ve Frýdku-Místku neuznali regulérní branku?

To bych neřekl. Prostě jsme si řekli, že vyhrajeme první zápas před domácím publikem a to se povedlo.

Divákům jste před sezonou slibovali atraktivní fotbal a ten jste i hráli…

Trenér to chce hrát pořád po zemi, kombinačně, žádné nakopávané balóny. Myslím, že jsme kombinačně silní a že nám to i vycházelo, až na nějaké chvilky.

Vám osobně tento styl sedí?

Vyhovuje mi to, já jsem hráč, který potřebuje hodně balón a když ho nemám, tak jsem průměrný. Tohle mi jedině vyhovuje.

Jak se po svém návratu do Ústí nad Labem cítíte? Hodně se tady na vás spoléhá…

Cítím se tady dobře. Šel jsem sem s tím, že pomůžu Ústí a Ústí pomůže zase mě se nějak restartovat. Dnes mi to vyšlo a doufám, že v tom budu pokračovat a třeba se dostanu do formy, v jaké jsem byl, když jsem odsud odcházel.

První dva góly jistě zvednou vaše sebevědomí…

Určitě, každý ofenzivní hráč chce dávat góly a když je dává, tak je v hlavě silnější. Myslím, že mi to pomůže, ale ve finále je jedno, kdo dá góly, hlavně když vyhrajeme.

V příštím kole hrajete s Ostravou. Jak se těšíte na souboj s exligovým klubem?

Těšíme se, s Ostravou nehrajete každý víkend. Pořád je to velký klub s velkou historií. Určitě přijedou i Chachaři a věřím, že to bude hezký zápas. Mají mladý a kvalitní tým, chtějí rychle postoupit zpátky do ligy. Snad přijdou i naši fanoušci.