Generálka vám ukázala, že se můžete měřit s ligovými týmy. To vás jistě těší, že?

To je pravda, jak s Libercem, tak s Bohemkou jsme prohráli o jediný gól a jsem rád, že nás Bohemka nijak nepřehrávala. Prokázali jsme kvalitu v defenzivní činnosti, na druhou stranu mi ale od hráčů chybí větší odvaha směrem dopředu. Třeba s pražským Meteorem byla naše útočná fáze dobrá, ale s těžšími protivníky to vázlo.

Odehráli jste šest zápasů s bilancí tří výher a tří porážek. Jak jste s přípravou spokojený?

Výsledky nejsou až tak důležité, jako předvedené výkony. S těžkými soupeři jsme neodehráli špatné zápasy a s papírově slabšími jsme dokázali vyhrávat. Asi největší rozdíl v kvalitě se ukázal v utkání s německou Chotěbuzí, ale s průběhem přípravy jsem spokojený.

Na čem musíte před startem nového ročníku soutěže nejvíce zapracovat? Je to útočná fáze?

Přesně tak, ale to není problém jen náš, to asi uslyšíte od všech trenérů, i z prvoligových klubů. Kvalitní ofenzivních hráčů, kteří jsou schopní rozhodovat zápasy, je celkově málo a každý trenér je rád, když má v kádru alespoň jednoho. Střílet branky je složité pro všechny týmy a i my musíme na útočné fázi ještě hodně zapracovat.

Po utkání s Bohemians 1905 jste uzavřeli kádr. Jak tedy momentálně vypadá?

Co se týče příchodů, měl by i nás zůstat mladý stoper Vraštil z Mladé Boleslavi, zájem tam je z naší i z jeho strany. Dále u nás zůstává zkušený obránce Pávek a zahraniční záložníci Maněv s Kučem. Šanci dostane i dorostenec Novotný, který bude pendlovat mezi naším A týmem a divizní farmou. Zůstává i teplický Šraga. Otazník zůstává jen u Dolejše, který se k týmu znovu připojí tento týden.

Do nového ročníku Národní ligy vstoupíte za dva týdny, ještě předtím odehrajete pohárový zápas s Litoměřicemi. Jak vážně pohár berete?

Samozřejmě chceme vyhrát. Je naší povinností postoupit do další fáze poháru. Bude to pro nás zároveň poslední možnost vyzkoušet některé alternativy nebo ustálit sestavu.