Zajímavý los pro Srbice s sebou nese úskalí v podobě nutnosti absolvovat testy na koronavirus. „Zatím nejsme rozhodnutí, jak to bude, je to tak napůl. Necháme hlasovat kabinu, ať si rozhodne sama. Ale soupeř je to atraktivní,“ řekl předseda Sokola Srbice Petr Stibor. „Snažím se sehnat nějaké levnější testy, měl by nám s tím pomoct napůl i FAČR.“ uvedl.

Kvůli povinnosti absolvovat testy na koronavirus odstoupily v prvním kole dobrovolně tři moravské divizní celky Rýmařov, Slavičín a Hranice.

Podle srbického Stibora by návrat trenéra Daniela Šmejkala na Teplicko měl být pro diváky atraktivní. „Vlašim má celkem fazonu, teď vysoko porazila Ústí nad Labem. Jsou tam zajímaví hráči, zajímavý trenér. My bychom Středočechy chtěli určitě potrápit, i když to asi bude tak, že míč budou mít na kopačkách hlavně oni a my budeme číhat zezadu v bloku na brejky.“

Sokol ale právě pro tuto variantu hlásí komplikaci – v posledním mistrovském duelu v Kadani, který Srbičtí vyhráli 1:0, se zranil Adam Švábenský. „To je rychlostní typ, bude tak měsíc mimo,“ mrzí Stibora.

Sokol do nového ročníku krajského přeboru odstartoval dvěma výhrami, kromě tří bodů má na svém kontě také plný bodový zisk z duelu v Perštejně, kde zvítězil 2:0. „Zatím jsme spokojeni, ale nedáváme šance a pak se trošku trápíme. Kdybychom hned na začátku dali góly, tak je to klidnější,“ ví Stibor.

Ofenzivě Srbic by mohl pomoct Michal Salák, který si v minulosti zahrál druhou ligu, známý je také jako bývalý futsalista reprezentace a Balticflory Teplice. „Ještě teď o víkendu hrál za Perštejn. Povedlo se nám ho udělat, dříve za nás hrál. Věříme, že nám pomůže místo zraněného Švábenského,“ tvrdí klubový šéf.

Velké lákadlo čeká i spojený tým Mostu a Souše, ten přivítá českobudějovické Dynamo. Do druhého dějství už zasáhnou i kluby z FORTUNA:LIGY. S výjimkou elitního kvinteta minulého ročníku nejvyšší soutěže.

Teplice si premiéru už odbudou. Na hřišti třetiligového Benešova u Prahy.

A dál? Ústí nad Labem se vydá do Domažlic a přemožitelé Varnsdorfu Přepeře do Vysokého Mýta. „Doufali jsme, že dostaneme atraktivního ligového soupeře, bohužel,“ komentoval los přeporyjský vedoucí mužstva Miroslav Kvapil.

Zajímavostí je, že fotbalisté Uničova sice porazili v prvním kole MOL Cupu Olešnici hladce 4:0, v osudí druhého kola už ale lístek se jménem jejich klubu nefiguroval. Svého místa se dobrovolně vzdali.

Druhé kolo se odehraje ve středu 16. září a třetí bude na programu 30. září

Los 2. kola MOL Cupu:
Povltavská FA – Táborsko, Domažlice – Ústí nad Labem, Srbice – Vlašim, Motorlet Praha – Chrudim, Velvary – Bohemians Praha 1905, Most-Souš – České Budějovice, Benešov – Teplice, Kolín – Žižkov, Vltavín – Příbram, Hostouň – Mladá Boleslav, Karlovy Vary – Vyšehrad, Kosmonosy/Aritma Praha – Dukla Praha, Březová – Hradec Králové, Vysoké Mýto – Přepeře, Český Brod – Chlumec nad Cidlinou, Vrchovina – Jihlava, Frýdek-Místek – Blansko, Velké Meziříčí – Prostějov, Ústí nad Orlicí – Zlín, Kroměříž – Opava, Petřkovice – Sigma Olomouc, Hlubina – Karviná, Znojmo – Líšeň, Hlučín – Třinec, Rosice – Brno, Frenštát pod Radhoštěm – Ostrava, Vyškov – Slovácko.