Velký talent českého fotbalu, jenž prošel mládežnickými reprezentacemi, v minulé sezoně přibrzdilo zranění kolene. Nyní se chce ale vrátit zpátky do dospělého fotbalu.

Naposledy jste působil v juniorské lize, jaké to pro vás bylo?

Úplně mi to nesedlo, necítil jsem se v té soutěži moc dobře. Je to takový dorostenecký fotbal a já už jsem chtěl hrát dospělý fotbal. I moje výkony kvůli tomu nestály za nic.

O to víc vás jistě překvapilo, že se vám ozvalo Ústí…

To určitě. Chtěl jsem se vrátit do dospělého fotbalu a už jsem řešil i nějaké jiné nabídky, ale najednou se ozvalo Ústí a za to jsem moc rád.

Prozradíte jaké nabídky jste například řešil?

Bavili jsme se o nabídce ze třetí ligy, konkrétně z Roudnice. Bylo domluvené, že s tím v lednu budu počítat a najednou se během Vánoc ozval Pavel Verbíř, že je tady nabídka z Ústí, což byl pro mě ten největší dárek.

Mluvilo se o vás jako o velkém talentu, ale přibrzdilo vás zranění kolene…

To koleno mě hodně dlouho trápilo, bylo to těžké na psychiku. Na podzim jsem se do toho znovu dostával, ale mé výkony ještě nebyly ideální. Ústí teď beru jako výzvu a chtěl bych se tady prosadit.

Přestože patříte Teplicím, jste v Ústí jako doma, že?

To je pravda, jsem Ústečák. Bydlím v Neštěmicích, takže na trénink můžu jezdit i Městskou hromadnou dopravou. Na stadion to mám dvacet minut autobusem, což je naprosto super.

Je tedy pro vás Ústí nad Labem srdeční záležitostí?

Jsem odchovanec Neštěmic a Ústí je jejich největší nepřítel. Je to v menším měřítku něco jako Sparta a Slavie, prostě městské derby. Když jsem byl malý, tak jsem dokonce říkal, že do Army nikdy nepůjdu (smích). Určitě to ale nyní takhle neberu, nejsem zaujatý proti Armě a tam kde budu, musím podávat jen ty nejlepší výkony.

Prozradíte, na jakém postu se cítíte nejlépe?

V Teplicích jsem to poslední dobou točil, hrál jsem kraj zálohy, střed nebo staženého útočníka. Nevím, na jaký post mě budou stavět v Ústí. Kam mě trenér postaví, tam mě postaví. Ale je pravda, že nejlépe se cítím ve středu hřiště.

Co říkáte na fakt, že vás v Ústí povede trenér Bičovský?

Je to velká legenda českého fotbalu a zatím jsem neměl příležitost se s ním osobně seznámit. Ale doufám, že nám ta spolupráce bude klapat.