„Jsme uprostřed soustředění, v plné zátěži a bylo to na nás hodně znát. Domácí působili daleko živějším dojmem, my jsme byli těžcí v pohybu a tím nás přehrávali. Směrem dopředu jsme si nic moc nevypracovali," řekl po utkání trenér Army Lukáš Přerost pro klubový web.

Hráči Chotěbuzi, kteří ještě v minulé sezoně nastupovali k zápasům ve druhé lize, šli do vedení už v 18. minutě. Po centru se prosadila nová posila týmu Zbyněk Pospěch, druhý nejlepší střelec loňského ročníku Gambrinus ligy. Ještě do přestávky se ale Ústečanům podařilo vyrovnat. „V první půli byla hra směrem dozadu organizovaná, takže aspoň s defenzivou jsem mohl být celkem spokojený. Ale po zisku balónu jsme byli málo odvážní," litoval Přerost.

Ve druhém dějství už se kvalita německého fotbalu ukázala naplno. V rozmezí čtyř minut hosté dvakrát faulovali ve vápně a domácí neměli s penaltami problémy. „V druhé půli nám už docházely síly a po hromadném prostřídání se to proměnilo spíše v takový chaos, než hru. Zbytečně jsme si ten zápas prohráli," litoval Přerost.

Jiskřičku naděje sice vykřesal pět minut před koncem záložník Jursa, když proměnil pokutový kop, takřka vzápětí ale Němci vrhli síly do útoku a přidali čtvrtý a poslední gól do ústecké svatyně.

Energie Cottbus – FK Ústí nad Labem 4:2 (1:1)

Branky: 18. Pospěch, 61. Zeitz z PK, 65. Pawela z PK, 88. Gerstmann – 37. Zeman, 85. Jursa z PK. ŽK: 0:1 (Leibl). Diváci: 1500.

Ústí: Novák (46. Zacharda) – Zeman (83. Novotný), Pávek (46. Vaněk), Mach, Šraga (75. Pícha) – Peterka, Martykán (75. Kuč), Králík (46. Jursa) – Manev (70. Pavlata), Veverka (46. Smola), Leibl (60. Dolejš). Trenér: Přerost.