Fotbalisté Neštěmic zvládli poslední podzimní kolo krajského přeboru. Doma porazili Kadaň 2:1 a udrželi kontakt s týmy před sebou.

Neštěmičtí před sebou měli jeden z klíčových duelů, vzhledem k tomu, že bodovaly všechny týmy, které měli domácí na dostřel, a v sestupové bitvě je namočená také Kadaň, potřebovali fotbalisté Lva v duelu s Kadaní bezpodmínečně uspět.

NEDALI PENALTU

Tomu odpovídal i průběh utkání. Domácí na svého soupeře vlétli, v úvodních dvaceti minutách však spálili nespočet vyložených příležitostí. Vše vyvrcholilo penaltou, kterou zahodil kapitán Lukáš Krok, jenž neprožil střelecky vydařený podzim. Naštěstí ho však dokázali zastoupit spoluhráči, smůlu prolomil ve 33. minutě Růžička, tři minuty po něm se hlavou prosadil také Maštalíř a domácí šli do kabin spokojenější.

„V úvodu jsme měli snad čtyři tutové příležitosti, bohužel jsme nedokázali dát gól ani z penalty,“ hořekoval trenér Neštěmic Martin Beran. „Nakonec jsme to zlomili, určitě jsme ale měli jít do šaten s větším náskokem,“ neskrýval domácí trenér rozčarování.

V posledním zápase podzimní části krajského přeboru porazil Baník Modlany Brnou 5:3.
Skvělý podzim Brná v Modlanech nevylepšila

Po změně stran hosté snížili, v závěru ještě trefili břevno, domácí ale cennou výhru uhájili i přes zranění brankáře Reischela. „Hosté se po přestávce zlepšili, my jsme měli i trochu štěstí. Stav 2:1 byl hodně ošidný, naštěstí jsme to zvládli,“ těšilo Berana.

I přesto ale mají Neštěmičtí na kontě pouhých 13 bodů a zimovat budou na posledním místě tabulky. „Je to málo. Chtěli jsme mít nějakých 18 až 19 bodů, boj o záchranu bude hodně náročný,“ netají se kormidelník neštěmické bárky.

„Dali jsme hodně příležitostí mladým hráčům, kteří se s takovou úrovní teprve sžívají. Hodně zkušených hráčů nám kvůli pracovním povinnostem chybělo, což bylo znát,“ zhodnotil Beran neštěmický podzim. Jeho tým však díky důležité výhře zůstal na dostřel, na 13. místo ztrácí jen tři body.

FK Neštěmice – Tatran Kadaň 2:1 (2:0)
Branky: 33. Růžička, 36. Maštalíř – 61. Janošík. Rozhodčí: Zitko. ŽK: 2:4. Diváci: 80.
FK Neštěmice: Reischel O. (66. Páv) – Hönl, Klier, Stehlík, Hrabánek – Lehký, Reischel J. (63. Lai), Memeti, Maštalíř (75. Janda) – Krok, Růžička (89. Kolenatý)