V prvním kole krajské přeboru smetli Bílinu už v první půlhodině, hattrickem se za 26 minut blýskl mladý útočník Matěj Růžička.

Bílinu sestřelil

„Výsledek je pro nás lichotivý, ale soupeř byl velice dobrý, ač jsme ho nepouštěli do šancí, tak byl silný na míči," načal hodnocení trenér Neštěmic Martin Beran.

Jako vítr z hor vlétl do utkání Matěj Růžička, nejdříve ho vybídl David Soukup, při druhé kombinační akci odcentroval Miroslav Lehký a do třetice se mladík z Neštěmic trefil pod víko, když mu adresoval přesnou přihrávku navrátilec z Krupky Marek Holly. „Dá se říct, že Bílinu sestřelil, tím jsme je pořádně zmrazili," komentoval Beran.

Na zbytečné komplikace si domácí výběr zadělal dvě minuty před řádnou hrací dobou prvního poločasu. „Došlo ke ztrátě koncentrace, asi jsme byli moc uspokojení, Sukama zbytečně ztratil míč a Bílina toho dokázala využít," popisoval výboj Beran.

Čermák domácí podržel

Poločasová přestávka přišla vhod a do druhého dějství odstartovaly opět lépe Neštěmice. „Ve 48. minutě jsme kopali standardku, jenže zakončující Hůla trefil hlavou ve výborné pozici jen brankáře," povídal šéf střídačky Neštěmice Martin Beran.

A fotbalisté Bíliny začali vystrkovat drápky a kousat. „Tlačili se do nás a snažili se dát kontaktní gól. Při průniku nás podržel důležitým zákrokem brankář Čermák," pochválil Beran.

Poslední slovo si vzali opět domácí hráči, napadání a zisk míče Kmece přetavil v gólovou radost kanonýr Lukáš Krok. „Potvrdilo se, že jsme dopředu silní, budu na hráče tlačit, aby neusnuli na vavřínech," uzavřel Beran.

Neštěmice – Bílina 4:1 (3:1) Branky: Růžička 3, Krok – Schuchardt. Rozhodčí: Zvonař. ŽK: 1:4. Diváci: 180.
Neštěmice: Čermák – Valta (74. Hrabánek, Soukup, Hůla, Maštalíř (61. Chrudimský) – Lehký, Křivan (86. Kubala), Holly, Sukama (46. Stehlík) – Krok, Růžička (81. Kmec).