„Nevím, co by se teď muselo stát, abychom sestoupili. To už je jen v rovině teorie. Na třetí tým od konce, který nejspíše ani nebude padat, máme náskok devíti bodů,“ pochvaloval si po utkání kouč Českého lva Martin Beran.

Jeho svěřenci už poněkolikáté nezachytili úvod zápasu a nevypadalo to s nimi nejlépe. „V patnácté minutě jsme prohrávali 0:2. Bál jsem se, aby to neskončilo fiaskem jako v Bílině,“ připomněl trenér výprask 0:9 z poloviny dubna. Jenže od té doby Neštěmice v soutěži ztratily jen dva bodíky a vezou se na vítězné vlně. A to krutě pocítili i hráči Litoměřicka B!

SMRTÍCÍ DESETIMINUTOVKA

„Po těch dvou gólech jsme začali zlobit a velkou šanci měl Krok. Vlasák dokonce napálil spojnici břevna a tyče,“ vyprávěl trenér lva. Branek se ale hosté dočkali až po přestávce. „Přeskupili jsme řady, vlétli na ně a vytvářeli si šance. A pak přišla smrtící desetiminutovka, nejprve se trefil Stukheil, po něm Soukup a otočku dokonal Krok. To bylo pro domácí těžké KO,“ usmíval se Beran.

Domácí už se do konce zápasu nevzpamatovali a za výsledek 2:3 mohli být ještě rádi. „Jasně jsme je přehrávali. Urbanszký a Růžička ještě nastřelili tyč,“ povídal kormidelník Neštěmic a na závěr dodal: „Příště máme doma v neděli Vilémov. Vezeme se na vítězné vlně a cílem bude ji ještě prodloužit. Chceme vyhrát.“

Litoměřicko B – Neštěmice 2:3 (2:0)Branky: Písař, Flégl – Stukheil, Soukup, Krok. Rozhodčí: Zavadil. ŽK: 2:3. Diváci: 80.

Neštěmice: Páv – Fousek, Holly, Klier, Stehlík (70. Farkaš) – Stukheil, Vlasák, Krok, Urbanszký – Růžička (88. J. Reischel), Soukup.