„Chtěl bych pochválit celý tým, konečně jsme využili brankové příležitosti," měl po vítěství radost asistent trenéra Neštěmic František Štěpánek. Hosté z Neštěmic šlapali na plyn od začátku, první šanci ještě využít nedokázali, ale v deváté minutě ukončil nekonečné čekání na gól Matěj Růžička.

„Do vápna přiletěl centr zprava, podobná akce se opakovala za tři minuty. Prosadili se naši obávaní střelci," pokračoval v hodnocení Štěpánek. Třetí úder si fotbalisté Neštěmic schovali přesně na poslední minutu prvního poločasu, tím poslali soupeře do kolen.

MLADÍ NEZKLAMALI

„Hra byla dobrá, v obraně to fungovalo. V bráně musel kvůli naší marodce nastoupit dorostenec Ondřej Reischel, do pole jsme poslali další dva mladé a nezklamali," potěšilo Štěpánka.

Do druhého poločasu nastoupili domácí hráči Modré ještě s elánem a s možností na snížení, ale pozorná defenzíva Neštěmic pracovala spolehlivě a nenechala se nachytat. "Modrá měla šanci, ale dobře zasáhl gólman, nejvíce hrozili ze standardních situacích, měli na to vhodné typy hráčů," všiml si asistent trenéra Neštěmic.

Hosté čekali, až přijde jejich další chvíle, spoléhat mohli na rychlé kontry, z nichž udeřili ještě jednou a mohli oslavit dobře odvedenou práci a výhru 4:0. V dalším kole narazí v jediném ústeckém derby v krajském přeboru na tým Střekova. „To bude úplně jiný zápas. Chtěl bych pozvat všechny fanoušky, přijďte se podívat," uzavřel Štěpánek.

Modrá - Neštěmice 0:4 (0:3) Branky: Krok 2, Paseka, Růžička. Rozhodčí: Lesňák. ŽK: 1:0. Diváci: 50.
Neštěmice: O. Reischel - Hönl, Holly, Horvát, Maštalíř (46. Černohorský) - Duna, Růžička, Urbanszký, Stukheil (67. J. Reischel), Paseka (80. Wajshajtl) - Krok.