„Byla to divočina, ale jsem rád, že jsme to zvládli. Soupeř měl velezkušený tým, nastoupili za něj bývalí ligoví hráči jako Tesařík, Doležal, Karlík či Kousal. Naši kluci to ale urvali nasazením a bojovností, za což je musím pochválit," nechal se po utkání slyšet kouč Neštěmic Martin Beran.

Na začátku duelu přitom nemohl být spokojený. Jeho svěřenci nevstoupili do zápasu dobře. „Nastoupili jsme s obrovským respektem k soupeři, kluci se báli hrát. Prvních patnáct, dvacet minut nás Modlany přehrávaly a zaslouženě se ujaly vedení," vyprávěl trenér Českého lva.

Pak se ale domácí rozjeli. „Janda nejprve střelou podél gólmana vyrovnal a pak jsme převzali iniciativu. Dostávali jsme se do šancí a ve 38. minutě se nám podařilo Krokem otočit vývoj zápasu. Jak už to ale bývá zvykem, po druhé brance jsme usnuli na vavřínech a minutu před odchodem do kabin soupeř vyrovnal," mrzelo Berana.

Do druhé půle nastoupili domácí hráči s odhodláním naklonit misky vah na svou stranu. „Začali jsme aktivně a v 64. minutě se Kolář nádhernou střelou trefil přesně do růžku. A po dvou minutách zvýšil na 4:2 Martínek, což bylo pro soupeře těžké KO," popisoval kouč Neštěmic rozhodující okamžik zápasu.

V dalším průběhu už si hráči Českého lva výsledek hlídali. „Obrana v čele s Novákem už fungovala dobře a hosté měli jedinou šanci, kdy nastřelili tyč. V příštím kole vyrazíme do Litvínova, který se neustále zlepšuje a stoupá tabulkou. Každý bod by pro nás byl dobrý," uzavřel Beran.

Neštěmice – Modlany 4:2 (2:2). Branky: Janda, Krok, Kolář, Martínek – Vavřinec, Kousal. Rozhodčí: Zitko. ŽK: 2:4. Diváci: 170.

Neštěmice: Le – Babača, Netymach, Novák, Kolář – Stehlík (72. Svoboda), Paseka (85. Borovec), Martínek (89. Lehký), Janda – Krok, Lácha. Trenér: Beran.